Post a New Question

Math

posted by .

Sue Ellen bought 5 cans of soup for a total of $4.00. What is the unit price of a can of soup, in dollars per can?

  • Math -

    4.00/5 = ?

  • Math -

    3 cups

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

More Related Questions

Post a New Question