Math

posted by .

Five apples cost $4.90.how much does each apple cost

  • Math -

    Divide:

    4.90 / 5 = ?

  • Math -

    0.98

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. Algebra!!

    Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  2. Algebra!

    Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  3. Help!Math....

    Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  4. math

    three apples and 2 ponkans cost P51. two apples and 3 ponkans cost P46.50. how much will half a dozen apple and half a dozen ponkans cost?
  5. math

    If 9 apples plus 4 pears cost $2.6 and if 4 pears pluse 9 apples cost $1.90 what does each apple and pear cost
  6. math

    five oranges and an apple cost 87.00; five apples and one orange cost 99.00. how much do 2 oranges and 2 apples cost?
  7. maths

    2 apples and 2 mangoes cost as 5 apples and 1 mango. Each mango cost $2.40 Find the cost of 1 apple. How to do this question?
  8. maths

    2 apples and 2 mangoes cost as 5 apples and 1 mango. Each mango cost $2.40 Find the cost of 1 apple. How to do this question?
  9. math

    3 apples plus 2 pears cost .78 but 2 apples and 3 pears cost .82. What is the cost of 1 apple and 1 pear?
  10. Math

    John bought 8 apples and 10 oranges for a total of $41.60. An orange cost 70 cents less than an apple. What was the total cost of the apples?

More Similar Questions