Post a New Question

basic math

posted by .

If 3 pounds (lb) of apples cost 90¢, what will 10 lb cost?

  • basic math -

    90 / 3 = 30 cents per pound.

    0.3 * 10 = ?

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

More Related Questions

Post a New Question