8TH GRADE MATH

posted by .

thank you so much, ms sue!

may i ask another question?

If 6 oz cost 3.25
20 oz cost 5.59
36 cost 6.59

how much would 12oz, 26 oz, 48 oz cost?

Thank you so much!
maribeth

  • 8TH GRADE MATH -

    12 oz is 2 of the 20 oz
    26 oz is one 20 oz, and one 6 oz package
    48 oz is one 36 oz, and two 6 oz packages

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. math

    jim's sandwich cost the same as the combined cost of his salad and milk. the sandwich cost three times as much as the milk. the salad cost &0.20 more than twice the cost of the milk. how much did jim's lunch cost?
  2. math

    I did the first part how would i graph it. Problem: Business and finance. The cost of producing a number of items x is given by C = mx + b , in which b is the fixed cost and m is the variable cost (the cost of producing one more item). …
  3. math

    the cost of 6oz. of chicken is $2.00. how much would it cost for 1.5lbs. of chicken ?
  4. accounting

    # 1 Takers,Inc.provide the following results: 2004 2003 Units 2,400 3,000 Total Cost 19,200 24,000 What form of cost behavior is the cost above?
  5. 8th grade

    hi, if 20 oz of fish cost 4.59, how much would 6, 12, and 36 oz cost?
  6. ALGEBRA

    Sales tax in Pennsylvania is 6%. Create an equation for the total price (cost plus tax) of a purchase in PA in terms of its cost. How much would a person pay for a car whose cost is $32,000?
  7. algebra

    Sales tax in Pennsylvania is 6%. Create an equation for the total price (cost plus tax) of a purchase in PA in terms of its cost. How much would a person pay for a car whose cost is $32,000?
  8. epoka university

    1) The cost that is related to the particularly cost object and can be traced to it in an economically feasible (cost-effective) way is called: o Indirect cost o Cost tracing o Direct cost o Variable cost
  9. Math

    Additional questions: this is for a form I need to fill out regarding my medications. Help please and thank you. If a bottle of 300 pills cost $17.40 … and you take 2 pills a day … - How much is the cost per pill?
  10. MATH

    I am new to this site. I am not sure if my last post went thru, with my calculations for review, so I will copy and paste my entire query. Thanks for your assistance. === Additional questions: this is for a form I need to fill out …

More Similar Questions