Math

posted by .

Gasoline is about $2 per gallon. You use about 1 1/2 gallons each day driving to and from work. How much should you budget for gasoline over the next month (about 20 workdays)?

  • Math -

    And your answer is?

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. math check

    Would some please check these and see if I am doing them right thank you 1. Gasoline is about $2 per gallon. You use about 1 1/2 gallons each day driving to and from work. How much should you budget for gasoline over the next month …
  2. math check

    Would some please check these and see if I am doing them right thank you 1. Gasoline is about $2 per gallon. You use about 1 1/2 gallons each day driving to and from work. How much should you budget for gasoline over the next month …
  3. Math

    Please double check me. The last problem I couldn't figure out. Thanks 18. 13/18 + 11/18 = 24/18= 4/3 38. 9/11 – 3/11 + 7/11 = 13/11=2 1/11 44. 7/1 + 12/1 + 21/1= 40/1=40 50. 3/8 + 3/8 + 3/8 = 9/8 = 1 1/8 12, 20, and 35 = 7*5*3*2*2= …
  4. math

    Please help Mr. Chavez owned 3/4 of a family business. He sold 1/2 of the business to his sister. what portion of the business does he still own?
  5. Math

    Gasoline is about $2 per gallon. You use about gallons each day driving to and from work. How much should you budget for gasoline over the next month (about 20 workdays)?
  6. Math

    Gasoline is about $2 per gallon. You use about 1 1/2 gallons each day driving to and from work. How much should you budget for gasoline over the next month (about 20 workdays)?
  7. math

    Gasoline is about $4 per gal. You use about gallons each day driving to and from work. How much should you budget for gas over the next month (about 20 workdays)?
  8. math

    lunch meat sells for about $3 per pound. you use about 1/2 per day for sandwiches. how much should you budget for lunch meat over the next month(about 20 workdays)
  9. math

    Business and finance. Lunch meat sells for about $3 per pound. You use about 1/2 pound per day for sandwiches. How much should you budget for lunch meat over the next month (about 20 workdays)?
  10. math

    Gasoline is 2.79 a gallon, if you use 2 3/4 gallons a day driving to and from work, how much should you budget for 20 days?

More Similar Questions