math(7th)

Can someone PLEASE help me:{ I never understand math. I always have a B in this class. ow do I find the unit rate of $11.49 for 3 packages?? I have to round ti the nearest hundredth if necessary.... :) thank ya!!!

  1. 👍 0
  2. 👎 0
  3. 👁 80
  1. I already answered this for you.

    http://www.jiskha.com/display.cgi?id=1291946260

    Please keep the same screen name when you post here.

Respond to this Question

First Name

Your Response

Similar Questions

  1. Tutor

    Hi, I am a student a Michigan's connections academy and I need a tutor to help me out with some types of math, science, social studies. And a few others some stuff I don't understand and all of my teachers don't explain very good

    asked by Black Bandit on February 22, 2018
  2. Math

    I'm really having a hard time in math, I'm falling and I really need help in math. I don't understand and I've studied but I really don't understand and no one will help me. The live lessons for this have already been done and

    asked by Depressedpankid on August 30, 2019
  3. poetry

    I need to recite this poem in front of the class and i have to add at least three more lines to it. does anyone have any suggestions? Math is the thick red book, Sitting there, waiting for you to open it, Just waiting for your

    asked by Anonymous on April 23, 2008
  4. math

    What is temperature when you do math. In seventh grade math is hard and I don't understand what my teachers tell me they say that it is easy but i don't think it is i need a lot of help during math it used to be my favorite

    asked by Maria on November 30, 2015
  5. Math

    I need someone to check my homework answers. I don't really know this stuff but i'm trying to do better in math this year. I didn't understand how to do some either. 1. √12 I got 2√3 2. √9a^3 I got 3a 3. √8 * √2 I got 4

    asked by Jim on September 17, 2007
  6. 3rd grade Math

    Actual question on homework."EXPLAIN HOW YOU CAN BREAK APART ARRAYS WHEN YOU MULTIPLY BY 3." (there is no array on the paper to use) I don't like this new math, what was wrong with the old math I learned, I am Accounting /Finance

    asked by Jennfer on January 21, 2010
  7. Math

    A fertilizer covers 5/8 square foot in 1/4 hour. i don't understand how to work out this math problem. By the way i'm in 6th grade but technically doing advanced math so i'm doing 7th grade math. I don't know how to do this

    asked by niki on September 21, 2016
  8. 8th grade

    im in advanced math so i do 8th grade math and i don't understand how too gragh the fractions in equations like y=2/3x+1

    asked by jazmine on November 29, 2009
  9. about Engineering

    Electronic and Communication Engineering is mainly Mathematical analysis, implemented in practical circuits. You have to understand higher forms of math, and think in those terms. You have to understand the imperfect models used

    asked by bobpursley on May 24, 2007
  10. math

    I just do not understand how to figure this out. Find the number of subsets of the given set. {math, English, history, science, art} Would I do something like this: 1. {} 2. Math 3. English 4. history 5. science 6. art 7. Math and

    asked by Bart on April 14, 2010
  11. math, algebra

    what are some challenges about working with rational expressions? Math is a language. Getting it precisely right is a lot easier than describing it in a vague statement in English such as you ask. Is there a chance you can change

    asked by jas20 on March 6, 2007

More Similar Questions