Pre- algebra

posted by A person

This makes no sense:

Students in classes, displayed below, ate the same ratio of cheese pizza slices to pepperoni pizza slices.
Below is the Slices of Cheese Pizza column from the table. Fill it in with fractions or mixed numbers (like 7 1/2)

Slices of Cheese Pizza

__________, 6, 8,
________, 313,________

  1. Sasha

    The table goes like this. Ushdvec

Respond to this Question

First Name

Your Answer

Similar Questions

  1. Math

    How do you solve this problem: Jack brought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza for a total cost of $12.50. Grace bought 3 slices of cheese pizza and 2 slices of mushroom pizza for a total cost of $8.50. What is …
  2. Math

    Jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza for a total cost of $12.50. Grace bought 3 slices of cheese pizza and 2 slices of mushroom pizza for a total cost of $8.50. What is the cost of 1 slice of mushroom …
  3. Math

    Five friends ate 12-slice pizza. Julie ate twice as many slices as Rich. Jon ate half as many slices as Rich. Jordan and Isaiah together ate half a pizza. Jordan ate one third as many slices as Julie. Isaiah ate the most slices. What …
  4. 4th grade

    At one table, some of the students shared 3 pizzas. Each pizza was cut into 8 slices. After the students shared the pizza equally, there were 3 slices left over. How many students shared the pizza?
  5. algebra

    jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza for a total cost of $12.50. grace bought 3 slices of cheese pizza and 2 slices of mushroom pizza for a total cost of $8.50. whay is the cost of one slice of mushroom …
  6. English

    Please help i need to put this sentences in order and combine them in order to make sense. 1. The pizza sits on the table. 2. It is fresh from the oven. 3. It is in the middle of the table. 4. Its crust rises up. 5. The crust is thick. …
  7. Algebra

    Jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of mushroom pizza for a total cost of $12.50. Grace bought 3 slices of cheese pizza and 2 slices of mushroom pizza for a total cost of $8.50. What is the cost of one slice of mushroom …
  8. Ratios

    Please Help me figure out HOW to do this students in classes, displayed below, ate the same ratio of cheese pizza slices to pepperoni pizza slices. Below is the Slices of Cheese Pizza column from the table. Fill it in with fractions …
  9. Math

    There are 8 slices of pizza. Joey aye 2 slices and cChris ate 3 slices what is the fraction of the pizza they ate together
  10. Math

    A geometry class has a pizza party. there are 14 students that have a pizza. Each pizza has 8 slices. The teacher wants to buy the least number of pizzas so that they are the same number of slices for each student. (I know the answers, …

More Similar Questions