math

posted by Isabella

find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary.
8 batteries in 3 months

  1. Ms. Sue

    8/3 = 2.67 batteries per month

Respond to this Question

First Name

Your Answer

Similar Questions

  1. math

    find the unit rate. round to the nearest hundredth, if necessary. type 8,580 words in 2 hours 45 minutes
  2. Math

    I'm TOTALLY stuck on my math!!! How do I find the unit rate of $11.49 for 3 packages?
  3. math(7th)

    Can someone PLEASE help me:{ I never understand math. I always have a B in this class. ow do I find the unit rate of $11.49 for 3 packages?
  4. math

    Write “$4,915 for 72 shares of stock” as a unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary
  5. math

    Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 5 pounds for $ 2.49
  6. math

    Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 357 miles in 6.3 hours
  7. math

    my homework saids express each phrase as a rate and and unit rate round to the nearest hundredth. 120 miles on 4 gallons of gas the ratio is 30 to 1 I have to write it in a rate and unit rate to the nearest hundredth.
  8. math

    write a unit rate for the situation. round to the nearest hundredth if necessary traveling 216 miles in 5 hours
  9. Math

    Find the unit rate for the given rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 4. 30 cards for $5.20 5. 192 miles on 6 gallons of gasoline
  10. Math

    Find the unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary. 344 miles in 11 hours 344 3,784 0.03 31.27 ** Find the unit rate. In 10 months, 62.6 gallons were used. 0.16 10 6.26 ** 626

More Similar Questions