math

posted by .

anni bought 4 bags of grapes. each bag has 19 grapes how many are in all . PS use multpulcation to solve

  • math -

    you are given two numbers, and told to use multiplication to solve. What do you think is the answer?

  • math -

    just multiply dear

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. Math-FInance please help me

    Healthy food Inc sells 50lb bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000 while the variable costs of the grapes are $10 per lb. 1. what us the break even point 2. what is the degree of …
  2. Math-Urgent please

    Healthy food Inc sells 50lb bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000 while the variable costs of the grapes are $10 per lb. Calculate the profit or loss on 12,000 bags and on 25,000 …
  3. Math-DrBob222

    Healthy food Inc sells 50lb bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000 while the variable costs of the grapes are $10 per lb. 1.Calculate the profit or loss on 12,000 bags and on 25,000 …
  4. health

    Healthy Foods, Inc., sells 50-pound bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variable costs of the grapes are $.10 per pound. a. What is the break-even point in bags?
  5. fin 200

    Healthy food, sell 50-pound bags of grapes to the military for $10.00 a bag. The fixed cost of this operation are $80,000, while the variable cost of the grapes are $.10 per pound. what is the degree of operating leverage at 20,000 …
  6. Finance

    Please help!!! Healthy foods sells 50 lb. bags of grapes to the military for $10. a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variables costs of the grapes are .10 per pound. What is the break even point in bags?
  7. break even analysis

    13. Healthy Foods, Inc., sells 50-pound bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variable costs of the Grapes are $.10 per pound. A .What is the break-even point in bags?
  8. Break-Even Analysis

    Healthy Food, Inc., sells 50-pound bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variable coast of the grapes are $.10 per pound.
  9. math

    Alyssa bought a 7kg bag of grapes she ate 650g of them how may grams of grapes did she have left
  10. Math

    Mr. Rodriguez is packing bags of snacks for his children’s lunchboxes. If he has 20 blueberries and 30 grapes, what is the maximum number of bags of snacks that he can pack so that each bag has the same number of blueberries and …

More Similar Questions