3rd grade math

posted by .

25 cents __?__ 3/10 of a dollar

  • 3rd grade math -

    + 0.05

  • 3rd grade math -

    peanut butter

  • 3rd grade math -

    >

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. math

    How many ways can you make one dollar using only nickels, quarters, dimes, and half dollars?
  2. 5th grade - Math

    If the retail tax rate is 5 cents for every 1 dollar you spend, how much tax would you pay for a $0.15 item?
  3. 2nd grade Math

    Wich 3 flowers add up to 85 cents? Tulip-48 cents Rose-52 cents Dafidale-25 cents Viloit-37 cents Sunflower-23 cents
  4. 3rd grade

    if sam has 5 dollars and buys something for for 4.28, what would the dollar amount be of the change?
  5. 3rd grade

    4 p;ennies in 2 lines 3 cents in each line how is this problem solved?
  6. math

    Which choice offers the lowest cost per ounce?
  7. 3rd grade math

    write greater than, lesser than, or equal: 25 cents --------------- 3/10 of a dollar.
  8. math

    A bit is one eighth of a dollar how many cents is 6 bits?
  9. ALGEBRA

    Mae open her coin purse and found pennies,nickels and dimes with a total value of $2.85.If there are twice as many pennies as there are nickels and dimes combined.How many pennies,dimes and nickels are there if she has a collection …
  10. Math( 7th grade advanced math so 8th grade math)

    Salvador bought 3 pounds of oranges that cost x cents per pound, a cucumber for 59 cents, and 2 bananas for 35 cents. Write an expression in simplest form that represents the amount spent. I don't understand how you would write that …

More Similar Questions