Post a New Question

math

posted by .

at the school store 6 pencils sell for $.99. at this rate what is the cost of 16 pencils?

  • math -

    $0.99 / 6 = $0.165 for each pencil

    $0.165 * 16 = ______

  • math -

    kk thanks

  • math -

    You're welcome.

  • math -

    2.64

Answer This Question

First Name
School Subject
Your Answer

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question