health

posted by .

yesterday, when i ate chocolate cereal dry, it taste good, but when I ate the chocolate cereal with milk, after me and my sister finished the cereal, our stomach started to hurt. the chocolate cereal brand is KRAVE. its a new brand.

  • health -

    You've learned something. Eat this cereal without milk.

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. math

    A nutrition center sells haelth food to mountain climbing teams. The trailblazer mix package contains 1 pound of corn cereal mixed with 4 pounds of wheat cereal.The frontier mix package contains 2 pounds of corn cereal mixed with 3 …
  2. math 12

    A manufacturer of cereal finds that the masses of cereal in a company's 200-g package are normally distributed with a mean of 200g and a standard deviation of 16.3g a) What proportion of these boxes contain between 183.7g and 216.3g …
  3. Mathematics!

    A cereal factory has weekly fixed costs of $48,000. It costs $1.37 to produce each box of cereal. A box of cereal sells for $3.99. Express the profit function p(x) that gives the total weekly profit from x boxes of cereal.
  4. Math

    1. A chocolate bar is made up of 12 equal pieces.Tom ate 3/4 of a chocolate bar. Sarah ate 2/3 of the same kind of chocolate bar. Tom said he ate more chocolate than Sarah. Is he correct?
  5. Chemistry

    If your 250ml of cereal solution which came from the digestion of a 2.005g sample of cereal had 3.781 mg Fe in it, what is the mass of the Fe per gram of cereal?
  6. science

    A student wants to determine what type of cereal his classmates like best. He buys three of his favorite puffed cereals and one oat cereal. He pours five bowls of each cereal and gives one bowl to each of his 20 classmates. He asks …
  7. science

    A student wants to determine what type of cereal his classmates like best. He buys three of his favorite puffed cereals and one oat cereal. He pours five bowls of each cereal and gives one bowl to each of his 20 classmates. He asks …
  8. Science

    A student wants to determine what type of cereal his classmates like best. He buys three of his favorite puffed cereals and one oat cereal. He pours five bowls of each cereal and gives one bowl to each of his 20 classmates. He asks …
  9. english help please!!

    Which of the following is an example of a run-on sentence?
  10. algebra 1

    Which statement about the product is true?

More Similar Questions