Music

posted by .

How to play Hot Cross Buns on the recorder

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. math

    Between 50 and 100 grade 7 students at school are having a bbq. Each student will receive one hot dog. Hot dogs come in packages of 12 and buns in packages of 8. How many students are in grade 7, if all the packages of hot dogs and …
  2. math

    Are my answers right please? 1. Hot dogs come 10 to a package, and hot dog buns come 8 to a package. What is the smallest number of packages of each that Ms. Evans could buy so that there are no leftover hot dogs or buns?
  3. math

    1. Hot dogs come 10 to a package, and hot dog buns come 8 to a package. What is the smallest number of packages of each that Phillip could buy so that there are no leftover hot dogs or buns?
  4. Math

    Jack has 99 hot dogs and 261 hot dog buns. He wants to put the same number of hot dogs and hot dog buns on each tray. What is the greatest number of trays Jack can use to accomplish this?
  5. Chemistry

    For this picnic, you need to feed at least 300 people. If you want to feed everyone, but still have equal numbers of buns and hot dogs, what is the minimum number of packages of buns and hot dogs you need, respectively?
  6. Math

    Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy?
  7. Math

    Hot dog buns come in packages of eight Mrs. Wilson has a total of 40 hot dog buns draw a picture to find out how many packages of hot dog buns Mrs. Wilson has
  8. maths: Lowest common multiple

    Hot dogs are sold in packages of 12 while hot dog buns are sold in packages of 8. Help me! Don't know what to do! (a) How many packs of each should you buy to have the same number of hot dogs and hot dog buns?
  9. ALGEBRA

    Create 2 equations to the following: How many hamburger buns and hot dog buns can I buy for $20 if the hamburger buns cost $2 a package and hot dog buns cost $1.50 a package?
  10. math

    sam was buying hot dogs and hot dog buns for a backyard barbeque.hot dogs come in packs of 16 but buns come in packs of 12. how many packs of each will sam have to buy so that there are no hot dogs or buns left over?

More Similar Questions