Post a New Question

math

posted by .

a package of 6 stickers costs $1.50. Which equation can be used to find t, the total cost to give a sticker to 300 childeren?
A. t = 9 x 300
B. t = 0.25 x 300
C. t = 0.25 x 50
D. t = 9 x 50
?

  • math -

    Each sticker costs $0.25.

    300 * 0.25 = ?

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

More Related Questions

Post a New Question