Post a New Question

Math(Unit Rate)

posted by .

If 20 units= 10kg whats the unit rate?

http://www.eduplace.com/math/mathsteps/6/e/

is that your gf? "sam"????

20/10 reduce,= 2/1 divide,=.5 Kg/unit

calculate the unit rate what dose this mean

Find each unit rate. $112 in 8 hours

  • Math(Unit Rate) -

    $14 that was easy
    Gosh ya ppl it's easy math.
    oh and albanians rock forever. love all ya albanians out there. :) :) :>

  • Math(Unit Rate) -

    Hmm, i had forgotten how to do that for a moment, very helpful. So you had to divide 112 by 8 in order to get the unit rate $14 an hour... i get it now =3

  • Math(Unit Rate) -

    what is a unit rate

  • Math(Unit Rate) -

    $14 duh

  • Math(Unit Rate) -

    ur moms vag. lmfao8======>~~~

  • Math(Unit Rate) -

    I have a question what is 14 hours in two weeks in ratios

  • Math(Unit Rate) -

    i need help

  • Math(Unit Rate) -

    Y=12x

Answer This Question

First Name
School Subject
Your Answer

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question