math

posted by .

A peice of durian cake costs $4.80.A
3
peice of yam cake cost - times as much
4
as the durian cake.how much do the 2

peices of cake cost altogether?



Please rewrite this with the numbers 3 and/or 4 in the right places. The question makes no sense as written. A single number should be written where you have a hyphen after "cost".


A peice of durian cake costs $4.80.A
3
peice of yam cake cost - times as much
4
as the durian cake.how much do the 2

peices of cake cost altogether?



A peice of durian cake costs $4.80.A
3
peice of yam cake cost - times as much
4
as the durian cake.how much do the 2

peices of cake cost altogether?

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. english

    I NEED HELP WRITING A PROCESS PARAGRAPH ON HOW TO MAKE A CAKE AND I HAVE THE STEP BUT I JUST DON'T KNOW HOW TO WRITE THE PARAGRAPH. HERE ARE THE STEPS:Making a Cake: A Process Example Here’s a sample list for How to Bake a Cake: …
  2. Math

    Tim ate some chocolate cake for an afternoon snack He left 3/4 of the cake. If his parents ate 1/3 of the remaining cake for dinner, write a multplication problem to represent how much cake tims parentd ate
  3. Math

    I have a square cake. The cake is iced on top and all the sides. I need to cut the cake in 6 pieces all pieces getting the same amount of cake and icing. Please help me if possible with a diagram.
  4. liberal arts

    mary and tom jointly buy the vanilla-chocolate cake for $20. Suppose that Mary values vanilla cake four times more than she values chocolate cake. Find the dollar value to Mary of each of the following pieces of the cake: a. the vanilla …
  5. Math

    Eight students. 3/4 of a cake. How much cake will each student get if cake is split evenly?
  6. Math Pre-Algebra

    Maria has baked a cake for Cathy's birthday. The dimensions of the cake are 13/1/2 inches by 6/3/4 inches. The cake is going to be cut into squares with each piece being approximately 5.55% of the cake, which should give a total of …
  7. Math

    A bakery offers a small circular cake with a diameter of 8 inches. It also offers a large circular cake with a diameter of 24 inches. Does the top of the large cake have three times the area of that of the small cake?
  8. Maths word problem help!!

    a pan of cake was left out on the counter ana 1/4 of the cake has already been eaten.Then zwell came along and ate 2/3 of the cake that was left.How much of the whole pan of cake did zwell eat?
  9. Math

    carmela cut a cake into 12 equal-sized pieces. She ate 2/12 of the cake and her brother ate 3/12 of the cake.What fraction of the cake
  10. math

    A cake and three ice creams together cost $210. Mary bought a cake and two ice creams for $200. a) Calculate the cost of 1 ice cream b) the cost of the cake c) the cost of 3 cakes and 5 ice creams

More Similar Questions