Tuesday
September 16, 2014

Homework Help: math question

Posted by Anonymous on Wednesday, November 14, 2012 at 10:19pm.

jane bought two shirts for $30.50 and she paid $3.50 more for one how much did each cost

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

9th grade - Celia bought 12 apples, ate two of them, and sold the rest at 20 ...
algebra - Specialty t-shirts are being sold online for $30 plus a one-time ...
algebra - Speciality t shirts are being sold online for $30 plus one time ...
algebra1 - a wholesaler bought a batch of t-shirts for $77.00.She gave two of ...
math - I just started the 5th grade and I don't understand one of my math ...
math - If Julie bought 8 T-shirts, she would be short $28. If she bought 4 T-...
math - If Julie bought 8 T-shirts, she would be short $28. If she bought 4 T-...
math - If Julie bought 8 T-shirts, she would be short $28. If she bought 4 T-...
Math - Strategy How much more money do 10 t-shirts cost than 6 t-shirts. T-...
Math - if shirt's are sold 3 for $50 how much would it cost if you bought 14 ...

Search
Members