Post a New Question

math

posted by on .

If Rhonda buys six 12-packs of fruit snacks for $14.40 how much does each fruit snack cost?

  • math - ,

    14.4 / 72 = ?

  • math - ,

    Each snack costs 2.20? or .20

  • math - ,

    2.20

  • math - ,

    The answer is, each fruit snack costs 20 cents.

  • math - ,

    Yes Kate is right.






    ur sexy too





    jk

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question