Friday
May 22, 2015

Homework Help: Chemistry

Posted by Anonymous on Thursday, October 2, 2008 at 10:09pm.

A six-pack of 12 oz soft drinks sells for $2.44, and a 2.0 L bottle of the same soft drink sells for $1.47. What is the cost in dollars per liter for each?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members