leenie

Most popular questions and responses by leenie
  1. math

    susan wants to mix 10 pounds of virginia peanuts that cost $3.50 a pound with Spanish peanuts that cost $3.00 a pound to obtain a mixture that costs $3.40 a pound. How many pounds of Spanish peanuts should she use?

    asked on December 14, 2008