Savaline

Most popular questions and responses by Savaline
  1. Math

    1.What is the unit rate for Fred's Sub shop?(Will post photo/link in the comments) A. $10 for 2 subs B. $5 for 2 sub C. $1 for 1/5 of a sub D. $30 for 6 subs 2. What is the slope-intercept equation for the cost of a sub at Fred's sub shop? A. y = 2x B. y =

    asked on May 8, 2015
  1. Math

    Okay, I don't know how to post the photos, but if you have the answers please let me know which are correct and which are wrong! I really would like to boost my grade to a C+ but this stuff confuses me! Ms.Sue?

    posted on May 8, 2015