Olivia :)

Most popular questions and responses by Olivia :)
  1. Maths

    Colin paid $4 for 4 buns and 4 cakes. 3 buns cost as many as 2 cakes.What was the total cost of 5 buns and 5 cakes? (My teacher gave this to my class as a brainteaser. I'm Australian and I'm nowhere near the smartest in my class. My homework is due in 6

    asked on May 31, 2015