The owner of an organic fruit stand also sells nuts. She wants to mix cashews worth $5.50 per pound with peanuts worth $2.30 per pound to get a 1/2 pound mixture that is worth $2.80 per pound. How much of

10,353 results
  1. math

    2.joe was making mixed nuts.he used 2 1/4 pounds of pecans and 3 1/5 pounds of cashews.how many pounds of mixed nuts did joe make? A.5 17/40 B.5 2/9 C.5 1/2 D.5 9/20

  2. Math | Algebra

    Brand A granola is 25​% nuts and dried fruit and brand B granola is 20​% nuts and dried fruit. How much of sweet item A and sweet item B should be mixed to form a 20-lb batch of sweets that is 23​% nuts and dried​ fruit?

  3. Math

    A snack mix contains toasted oat cereal, pretzels, and nuts in a ratio of 2:2:1 by mass. What mass of each ingredient is needed to make the following amounts of snack mix? a)330g b)210g c)500g d)750g

  4. Math

    Paul mixes nuts worth $1.20 per pound with oats worth $1.70 per pound to get 40 pounds of trail mix worth $1.35 per pound. How many pounds of nuts and how many pounds of oats did he use?

  5. algebra

    To make a special mix, the owner of a fruit stand wants to combine cashews that sell for $7.00 per lb with walnuts that sell for $5.50 per lb to obtain a 35 lb hat sells for $6.50 per lb. How many pounds of each type of nut should be used in the mixture?

  6. Math

    1. A food factory produces trail mix containing raisins and cashews at a cost of $9 per pound. Every 3-pound container of trail mix contains r pounds of raisins and c pounds of cashews. The factory purchases raisins at $4 per pound and cashews at $8 per

  7. algebra

    A coffee distributor needs to mix a(n) Organic Free Trade coffee blend that normally sells for $8.30 per pound with a Rift Valley coffee blend that normally sells for $13.90 per pound to create 80 pounds of a coffee that can sell for $10.82 per pound. How

  8. Math

    You mix soda water, fruit punch concentrate, and ginger ale in the ratio of 1 : 2 : 5 to make fruit punch. How many pints of each ingredient should you use to make 4 gallons of fruit punch?

  9. algebra

    Word problems confuse me. THe owner of a fancy food shoppe wants to mix cashews selling at $8/kg and pecans selling at $7/kg. How many kg of each kind of nuts should be mixted to get 8 kg worth $7.25/kg?

  10. finitemath

    a store sells cashews for $5.00 per pound and peanuts for $1.50 per pound. the manager decides to mix 30 pounds of peanuts with some cashews and sell the mixture for $3.00 per pound. how many pounds of cashews should be mixed with the peanuts so that the

  11. math

    A recipe for snack mix has a ratio of 2 cup of nuts 4 cups of pretzels and 3 cups of raisins. How many cups of nuts are there for each cup of fractions?

  12. Algebra

    The Nutty Professor sells cashews for $6.75 per pound and Brazil nuts for $5.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50-lb mixture that sells for $5.70 per pound? c = lbs of cashews b = lbs of brazil nuts Are these the right equations?

  13. Algebra

    A confectioner sells two types of nut mixtures. The standard-mixture package contains 100 g of cashews and 200 g of peanuts and sells for $1.85. The deluxe-mixture package contains 150 g of cashews and 50 g of peanuts and sells for $2.45. The confectioner

  14. Algebra

    Steve is making bags of mixed nuts. Almonds are $5 per pound & Cashews are $12 per pound. Steve charges $56 per 7 pound bag. 1. Write a system of equations that can be used to determine how many pounds of almonds & how many pounds of cashews Steve uses. 2.

  15. algebra 1

    The owner of the Fancy Food Shoppe wants to mix cashews selling at $8.00/kg and pecans selling at $7.00/kg. How many kg of each kind of nut should be mixed to get 8 kg worth $7.25/kg?

  16. algebra

    The manager of a bulk foods establishment sells a trail mix for $6 per pound and premium cashews for $13 per pound. The manager wishes to make a 315-pound mixture that will sell for $8 per pound. How many pounds of each should be used?

  17. Math

    The owner of an organic fruit stand also sells nuts. She wants to mix cashews worth $5.50 per pound with peanuts worth $2.30 per pound to get a 1/2 pound mixture that is worth $2.80 per pound. How much of each kind of nut should she include in the mixed

  18. math

    Max is making trail mix. He combines 2/5 pound of dried fruit and 1/3 pound if mixed nuts. He adds sunflower seeds to make a total of 1 pound. What is the weight of the seeds?

  19. algebra

    A store sells mixtures of almonds and cashews for $6.50 per pound. Peanuts sell for $2.95 per pound and cashews sell for $7.95. How many pounds of each should be used to make 80 pounds of this mixture?

  20. Algebra

    A grocer mixes together some cashews costing 8$ per kilogram with some nuts costing 10$ per kilogram. The grocer sold 12 kg of the mixture for 8.50$ per kilogram. How many kilograms of cashews were in the mixture? I have to find 2 equations then find the

  21. math

    A dietician is planning a snack package of fruit and nuts. Each ounce of fruit will supply zero units of​ protein, 3 units of​ carbohydrates, and 2 units of​ fat, and will contain 30 calories. Each ounce of nuts will supply 2 units of​ protein, 2

  22. math

    a nutrition center sells two types of health foods to mountain-climbing teams, Trailblazer Mix and Frontier Mix. Each package of the Trailblazer Mix sells for $9.75. Each package of the Frontier Mix sells for $9.50. The center wishes to maximize its

  23. college algebra

    A store sells cashews for $5.00 per pound and peanuts for $1.50 per pound. The manager decides to mix 30 pounds of peanuts with some cashews and sell the mixture for $3.00 per pound. How many pounds of cashews should be mixed with the peanuts so that the

  24. Prealgebra

    A dietitian is planning a snack package of fruit and nuts. Each ounce of fruit will supply zero units of​ protein 3 units of​ carbohydrates, and 2 units of​ fat, and will contain 40 calories. Each ounce of nuts will supply 2 units of​ protein,1

  25. mathhelop

    A hot-dog stand owner makes a profit of $100 when he sells 90 hot dogs a day. He has a loss of $30 when he sells 25 hot dogs a day. Write a linear equation that represents his profit? No idea what I am supposed to do.

  26. Maths

    Hi this is math How many pounds of mixed nuts selling for 4.75 dollars per pound (lb, not money) should be mixed with 10 pounds of dried fruit selling for 5.50 dollars per pound to obtain a trail mix that sells for 4.95 per pound? I find these really hard

  27. Math Word Problem

    Cashews sell for $4.00 per pound and peanuts for $1.50 per pound. The peanuts didn't sell well, so in order to sell 60 lbs of peanuts the manager decided to mix 60 lbs of peanuts w/ cashews and sell the mixture for $2.50 per pound. How many lbs cashews

  28. MATH

    A dietician is planning a snack package of fruit and nuts. Each ounce of fruit will supply zero units of​ protein, 3 units of​ carbohydrates, and 2 unitss of​ fat, and will contain 20 calories. Each ounce of nuts will supply 2 units of​ protein, 11

  29. math

    Austin is creating a new trail mix by combining two of his best­selling blends. A pineapple­coconut­macadamia (pcm) mix that sells for $18/kg and a banana­papayapeanut (bpp) mix that sells for $10/kg. Write the equations and find the point of

  30. Algebra

    The owner of an organic fruit stand also sells nuts. She wants to mix cashews worth $5.50 per pound with peanuts worth $2.30 per pound to get a 1/2 pound mixture that is worth $2.80 per pound. How much of each kind of nut should she include in the mixed

  31. algebra

    a candy company has 130 pounds of cashews and 170 pounds of peanuts which they combine into different mixes the deluxe has half cashews and half peanuts and sells for $7 a pound the economy mix has one third cashews and two thirds peanuts and sells for

  32. math

    A store sells two types of nut mixtures. The standard mix contains 100 grams of cashews and 200 grams of peanuts and sells for $2. The deluxe mix contains 120 grams of cashews and 40 grams of peanuts and sells for $2.50. The store has 15kilograms of

  33. math

    A health food store sells a mixture of raisins and roasted nuts. Raisins sell for $4.00/kg and nuts sell for $6.00/kg. How many kilograms of each should be mixed to make 40 kg of this snack worth $4.75/kg?

  34. math

    Nature's best wants to combine nuts they sell for $3.60 a pound with dried fruit they sell for $2.40 a pound to create a trail mix. How much of each snack should they use to make 10 pounds of trail mix that would sell for $3.30 a pound? Thank you!

  35. Algebra

    Sarah mixes cashews that cost $9.00 per pound with 50 lb of peanuts that cost $5.00 per pound. How many pounds of cashews should she mix to make a nut mixture that cost $6.50 per pound?

  36. Math Word Problem

    Need a formula for this math problem. Help!? Relinda owns a tea shop and is creating a new mix of tea for her customers. She is using a standard black tea that sells for $7 per pound and a special orange flavor that sells for $11 per pound. She is planning

  37. Math

    Peggy had a bag of nuts. She ate 1/5 of the nuts and gave the remaining nuts to 3 friends equally. What fraction of the nuts did each friend get?

  38. Math

    A grocery store wants to make a mixture of nuts consisting of cashews and pecans. The cashews sell for $4 per pound while the pecans sell for $10 a pound. How many pounds of each nut must be mixed to produce a 6 pound mixture that sells for $8 per pound.

  39. math

    Claire purchased 36 pounds of cashews for $56.25. She divides the cashews into smaller bags, each containing 3 8 pound. If she sells each small bag of cashews for 79 cents, what percent of the money that she collects will be profit? Express your answer to

  40. math

    How do I solve this? A mixture of nuts has a ratio of 5 parts peanuts to 3 parts cashews. How many ounces of cashews are in a 24 oz mixture? I am thinking 9 oz., but how do you write a problem to solve this

  41. math - linear programming

    A candy company makes a chocolate nut mix and and a chocolate fruit mix. The nut mix uses 2 pounds of chocolate, 2 pounds of nuts and no fruit. The fruit mix uses 4 pounds of chocolate,no nuts and 2 pounds of fruit. The nut mix brings in $7 profit and the

  42. Algebra

    Randall wants to mix 57 lbs of nuts worth $1 per lb with some nuts worth $6 per lb to make a mixture worth $5 per lb. how many lbs of $6 nuts must he use?

  43. MATH (Algebra)

    All-mixed-up nut shop sells mix consisting of cashews and pistachios. how many pounds of cashews, which sell for $7 per pound , should be mixed with 4 pounds of pistachios which sell for $4 per pound to get a mix of $5 per pound?

  44. Maths

    URGENTLY ANSWER RATIO MATHS !!! Please EXPLAIN the steps fully CLEARLY, I have AlREADY GOT ANSWER so no need to worry. This is for GCSE just so you know. I want explanation for both problems. Ratio Problem 1- Chantel makes muesli using wheat flakes and

  45. math

    Brand A granola is 25​% nuts and dried fruit and brand B granola is 20​% nuts and dried fruit. How much of sweet item A and sweet item B should be mixed to form a 30 dash l b batch of sweets that is 24​% nuts and dried​ fruit?

  46. HELP non linear equations

    A company mixes peanuts, cashews, and almonds to obtain 22 oz package worth 6.91 dollars. If peanuts, cashews, and almonds cost 18, 45, and 50 cents per oz respectively, and the amount of cashews is equal to the amount of almonds, how much of each is in

  47. math

    A store sells snacks by weight. A six ounce bag of mixed nuts costs $3.60. Will a two ounce bag of nuts cost more than or less than $1.25?

  48. Algebra

    Here's my question: Deep Thought Granola is 25% nuts and dried fruit. Oat Dream Granola is 10% nuts and dried fruit. How much of Deep Thought and how much of Oat Dream should be mixed to form a 20-lb batch of granola that is 19% nuts and dried fruit? Here

  49. math

    A nut wholesalersells a mix of peanuts and cashews. He charges $2.80 per pound for peanuts and $5.30 per pound for cashews. If the mix of peanuts and cashwes is to sellfor $3.30 pre pount, how many pound each of the peanuts and cashews should be used to

  50. Math

    A manager bought 12 pounds of peanuts for $30. He wants to mix $5 per pound cashews with the peanuts to get a batch of mixed nuts that is worth $4 per pound. How many pounds of cashews are made?

  51. College Algebra

    Randall wants to mix 41 lb of nuts worth ​$2 per lb with some nuts worth ​$8 per lb to make a mixture worth ​$7 per lb. How many pounds of ​$8 nuts must he​ use?

  52. math

    The owner of a candy store want to sell, for $6 per lb, a mixture of chocolate-covered raisina, which usually sells for $3 per lb, and chocolate-covered macadamia nuts, which usually sells for $8 per lb. They have 40 lbs of raisins. How many lbs of the

  53. college algebra

    a candy company has 130 pounds of cashews and 170 pounds of peanuts which they combine into different mixes good luck stats has half cash and half peanuts and sells for $7 a pound become a mix has one third cashews and two thirds peanuts and sells for 5.40

  54. Math

    Cashews ,Brazil nuts, and peanuts originally grew in rain forests . Anne made a trail mix with 9 cups of each . How many cups of Cashews ,Brazil nuts , and peanuts did she use in all? Answer: 9x0=0 0x9=0 Yams also grow in rain forests . Connie cooked 9

  55. Math

    A nut wholesaler sells two types of mixes of cashews and peanuts. He makes a low-grade mix containing 8 pounds of peanuts and 4 pounds of cashews and high-grade mixture containing 6 pounds of peanuts and 6 pounds of cashews. Let x and y denote the numbers

  56. Math grd 12

    The number of nuts in a package of Nutty's premium cashews is normally distributed with mean of 432.4 nuts and standard deviation of 5.8 nuts packages with fewer than 420 nuts or more than 445 nuts will be rejected by quality control a) what is the

  57. Math

    A party mix is made by adding nuts that sell for ​$2.50per kg to a cereal mixture that sells for ​$11 per kg. How much of each should be added to obtain 30 kg of a mix that will sell for ​$2.10per​ kg?

  58. Math

    Suki worked on math problems for 2hours on Monday , 2 hours on Tuesday, 2 hours on wednesday , 2 hours on Thursday , and 2 hours on Friday. How many hours did she study math in all? Answer : 5x2=10 Cashshews, brazil nuts, and peanuts originally grew in

  59. pre-calculus

    Almonds cost fiver per pound and cashews cost nine per pound. How many pounds of almonds should be mixed with the cashews to make 10 pounds of a mix that sells for eight dollars per pound?

  60. math

    If you get mixed nuts with cashews that cost $6.25 lb. and if you get mixed nuts with peanuts @ $2.30 lb. But if I just want 1/2 lb. of mixed nuts for $1.70 how much of each would be included? How many lbs. of cashews and how many lbs of peanuts.

  61. math

    A man sells a nut mixture consisting of 1/3 pecans and 2/3 cashews. Pecans cost 3 times as much as cashews. if a pund of the mixture costs him $0.40, how much did he pay for a pond of cashews? a pound of pecans?

  62. Math

    A scout troop will prepare trail mix for their next hike. They have decided to mix one type of nut, one type of dried fruit, and one type of granola. The local store carries 8 types of nuts, 6 types of dried fruit, and 5 types of granola. How many

  63. math

    If you get mixed nuts with cashews that cost $6.25 lb. and if you get mixed nuts with peanuts @ $2.30 lb. But if I just want 1/2 lb. of mixed nuts for $1.70 how much of each would be included?

  64. Algebra

    Mixed nuts. Oh Nuts! sells pistachio kernels for $6.50 per pound and almonds for $8.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50-lb mixture that sells for $7.40 per pound?

  65. Math

    This is the question given: "Peanuts sell for $5/kg and cashews for $20/kg. Mary wants to sell a mixture of peanuts and cashews for $12/kg. How many kilograms of peanuts and cashews would Mary have to mix in order to make 30kg of the $12/kg mixture?" This

  66. Math

    A nut wholesaler sell two types of mixes of cashews and peanuts. He makes low-grade mix containing 8 pound of peanuts and 4 pound of cashews and high-grade mixer containing 6 pound of peanuts and 6 pound of cashews. Let x and y denote the numbers of

  67. college

    If cashews cost $5.00 per pound and peanuts cost $1.50 per pound how do I write the formula to determine how many pound of cashews to mix with 30 pound of peanuts so that the mix will sell for $3.00 per pound.

  68. Math

    Kimberly wants to make a mix of nuts and raisins for a party. Nuts cost $.20/oz and raisins cost $0.12/0z. How many ounces of each should she buy if she wants 48 oz of mix that cost $0.15/oz

  69. Math

    Liam combines 5/6 pounds of peanuts, 5/6 pounds of cashews,and 5/6 pounds of almonds to make a batch of mixed nuts. He divides the combined batch equally into 8 bags. How many pounds of nuts are in each bag?

  70. algebra

    a merchant wants to stock the shelves with 100 Ibs. of a mixed nuts that cost $8.00 a Ibs. the merchant has cashews and peanuts. peanuts cost $6.00 a Ibs. and cashews cost $12.00 a Ibs. how many Ibs. of each should the merchant use in the mixture?

  71. Delcambre High

    a trail mix recipe calls for 1/3 pound of mixed nuts, 4/15 pound of raisins and 2/5 pounds of granola. What is the ratio of raisins to mixed nuts in simplest form?

  72. Algebra

    Randall wants to mix 41 lb of nuts worth ​$2 per lb with some nuts worth ​$8 per lb to make a mixture worth ​$7 per lb. How many pounds of ​$8 nuts must he​ use? Pounds of nuts-cost per pound-total cost 41-$2-? x-$8-? ?-$7-? There is a chart and

  73. CES

    Randall wants to mix 22 lb of nuts worth ​$1 per lb with some nuts worth ​$9 per lb to make a mixture worth ​$8 per lb. How many pounds of ​$9 nuts must he​ use?

  74. algebra

    The owner of a local chocalate shop wants to develop a new trail mix. How many pounds of chocalate covered cashews worth $5.00 per pound should be mixed with 10 pounds of granola bites worth $3.00 per pound? 5x+3x=10 8x=10 ------ = x=10/8 lbs. 8

  75. Algebra Packet (a lot of questions!)

    Ok, there a lot of questions from the WHOLE packet I received, so please bear with me. --------------------------------------- Factor each polynomial (#6+#11) 6. 2x^2+11x+15 11. 36x^2-49 --------------------------------------- The Nut House sells mixed

  76. algebra

    While working at The Nut House you are asked to make a mixture of raisins and nuts worth $2.75/lb. You have 12 pounds of raisins worth $1.25/lb. How many pounds of nuts worth $4.00/lb should you add to the raisins to get the right-priced mix? I have no

  77. math

    How many pounds of mixed nuts selling for $4.50 a pound should be mixed with 20 lbs of dried fruit selling for $5.50 a pound to obtain a trail mix that sells for $5 a pound?

  78. Math

    Nuts worth $3 per lb are to be mixed with 8 lb of nuts worth $4.25 per lb to obtain a mixture that will be sold for $4 per lb. How many pounds of the $3 nuts should be used?

  79. Maths

    URGENTLY ANSWER RATIO MATHS !!! Please EXPLAIN the steps fully CLEARLY, I have already got answer so no need to worry. This is for GCSE just so you know. Ratio Problem 1- Chantel makes muesli using wheat flakes and dried fruit in ratio 8:5. She has a 200g

  80. health

    Is this the correct answer for this question: What do the various sections of the food pyramid stand for? I put Fruit group, Bread, cereal, rice, and pasta group, vegetable group, milk group, meat, poultry, fish, and beans, eggs, and nuts group, also,

  81. Math

    Brand A granola is 25​% nuts and dried fruit and brand B granola is 20​% nuts and dried fruit. How much of sweet item A and sweet item B should be mixed to form a 10-lb batch of sweets that is 22​% nuts and dried​ fruit?

  82. Algebra

    How do I set this problem up and do it? Blending Granola. Deep Thought Granola is 25% nuts and dried fruit. Oat Dream Granola is 10% nuts and dried fruit. How much of Deep Thought and how much Oat Dream should be mixed to form a 20 pound batch of granola

  83. Math

    A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each, and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70c for anyone who buys two pieces of fruit, and a discount of $1.60 for anyone who buys three pieces of fruit. One day she sells 50

  84. Math

    A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70c for anyone who buys two pieces of fruit, and a discount of $1.60 for anyone who buys three pieces of fruit. One day she sells 50 pieces

  85. Maths

    A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70c for anyone who buys two pieces of fruit, and a discount of $1.60 for anyone who buys three pieces of fruit. One day she sells 50 pieces

  86. math

    A grocer sells apples for $1.35 each, pears for $1.45 each and oranges for $1.60 each. She also offers a discount of 70 c for anyone who buys two pieces of fruit and a discount of $1.60 for anyone who buys 3 pieces of fruit. On day she sells 50 pieces of

  87. math

    kylie makes a trail mix by mixing nuts and raisins in the ratio 7:3 . she has 84 nuts and 60 raisins . how much trail mix can she make?

  88. Algebra 2

    A grocer mixes x kg of Grade A and Y kg of Grade B nuts to get 60 kg of mixed nuts. Write and equation involving x and y to represent this information. The grocer sells all the mixed nuts at 9.00 per kg. He receives the same amount of money as when he

  89. English

    find where the commas should be in the paragraph Our neighbor, Lamont, has fruit trees on his property. "Lamont, what kinds of fruit do you grow?" I asked. "Well, I grow peaches, apricots, pears, and plums," he replied. "Wow! That's quite a variety," I

  90. English punctuation

    add the correct commas in place Our neighbor, Lamont, has fruit trees on his property. "Lamont, what kinds of fruit do you grow?" I asked. "Well, I grow peaches, apricots, pears, and plums" he replied. "Wow! That's quite a variety," I said. Lamont's son,

  91. Algebra 1

    A grocer wants to mix nuts costing $5 per kg with nuts costing $8 per kg to make a 10 kg mixture selling for $6 per kg. How much of each type should be mixed? How do I set up this problem? Thank you.

  92. Math

    this a system of equations A merchant decides to mix peanuts worth 5.25 per pound and trail mix worth 2.75 a pound to make a 10 pound mixture worth 4.75 per pound. how many pounds of each should his mixture contain? please help me.

  93. Math

    James spends $10 on supplies for a lemonade stand and sells $30 worth of lemonade What was his profit?

  94. MATH

    Tim and Judy mix two kinds of feed for pedigreed dogs. They wish to make 29 pounds of feed worth $0.47 per pound by mixing one kind worth $0.44 per pound with another worth $0.55 per pound. How many pounds of the cheaper kind should they use in the mix?

  95. Intermediate Algebra (Math)

    Mixed nuts. Oh Nuts! sells pistachio kernels for $6.50 per pound and almonds for $8.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50-lb mixture that sells for $7.40 per pound? So far I have, this: 6.50x + 8 (50 - x) = 7.40 (50) 6.50x + 400 -

  96. Intermediate Algebra(Math)

    Mixed nuts. Oh Nuts! sells pistachio kernels for $6.50 per pound and almonds for $8.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50-lb mixture that sells for $7.40 per pound? So far I have, this: 6.50x + 8 (50 - x) = 7.50 (50) 6.50x + 400 -

  97. Finite Math

    Can someone help me out with this! Thank you in advance :) Frank’s Fruit Stand sells fresh fruit as well as fruit dipped in chocolate and covered with chopped almonds. Each dipped banana requires 6 grams of chocolate and 3 grams of almonds to coat. It

  98. Math - Algebra (Dry Mix)

    A candy store sells almonds for $18 per kilogram and peanuts for $8 per kilogram. If it sells 20 kilograms of mixed nuts for $10 per kilogram, how many kilograms of almonds are in the mixed nuts?

  99. English

    please can u check my work. Thank you. example of a passive sentence: Macaws eat nuts and berries. Nuts and berries are eaten by the Macaw. 1) Capuchin monkeys eat fruit, insects, leaves, small birds and frogs. my answer: Frogs, small birds, leaves,

  100. math

    The ratio of apples to oranges at a fruit stand is 4 to 5. There are 60 oranges at the stand. How many apples are at the fruit stand?

Pages

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20