Tracy Company, a manufacturer of air conditioners, sold 100 units to Thomas Company on November 26. The units have a list price of $500 each, but Thomas was given a 30% trade discount. The terms of the sale were 2/10,

142,055 results

Math

Tracy Company, a manufacturer of air conditioners, sold 100 units to Thomas Company on November 26. The units have a list price of $500 each, but Thomas was given a 30% trade discount. The terms of the sale were 2/10, n/30. Thomas uses a periodic inventory system. 1. prepare ...

Linear Programming

I really really need help with this question, i've tried it different ways and end up confusing myself more. It's a multi schedule question and my biggest block is coming up with the objective function. HELP!!! The Homespun Company produces an air conditioning unit for use in ...

Calculus

If the derivative can be thought of as a marginal revenue function for x units (in hundreds of items) sold, and the revenue for a company is given by the function. R(x) = 30x^3 ¨C 120x^2 + 500 f or 0 ¡Ü x ¡Ü 100, a. Sketch the graphs of the functions R(x) and R'(x) . b. ...

Calculus

If the derivative can be thought of as a marginal revenue function for x units (in hundreds of items) sold, and the revenue for a company is given by the function. R(x) = 30x^3 ¨C 120x^2 + 500 f or 0 ¡Ü x ¡Ü 100, a. Sketch the graphs of the functions R(x) and R'(x) . b. ...

Calculus

If the derivative can be thought of as a marginal revenue function for x units (in hundreds of items) sold, and the revenue for a company is given by the function. R(x) = 30x^3 - 120x^2 + 500 f or 0 ¡Ü x ¡Ü 100, a. Sketch the graphs of the functions R(x) and R'(x) . b. ...

Calculus

If the derivative can be thought of as a marginal revenue function for x units (in hundreds of items) sold, and the revenue for a company is given by the function. R(x) = 30x^3 - 120x^2 + 500 for 0 _< x _< 100, a. Sketch the graphs of the functions R(x) and R'(x) . b. ...

Calculus

If the derivative can be thought of as a marginal revenue function for x units (in hundreds of items) sold, and the revenue for a company is given by the function. R(x) = 30x^3 - 120x^2 + 500 for 0 _< x _< 100, a. Sketch the graphs of the functions R(x) and R'(x) . b. ...

Maths

A company is planning to manufacture and sell a new headphone set. After conducting extensive market surveys, the research department provide the following estimates: Marginal costs function: c^' (x)=RM(40+0.4x) where x is the quantity sold for the fixed cost of RM 600. At the...

Finance accounting

Eddings Company had a beginning inventory of 400 units of Product XNA at a cost of $8.00 per unit. During the year, purchases were: Feb. 20 600 units at $9 Aug. 12 300 units at $11 May 5 500 units at $10 Dec. 8 200 units at $12 Eddings Company uses a periodic inventory system...

accounting

Eddings Company had a beginning inventory of 400 units of Product XNA at a cost of $8.00 per unit. During the year, purchases were: Feb. 20 600 units at $9 Aug. 12 300 units at $11 May 5 500 units at $10 Dec. 8 200 units at $12 Eddings Company uses a periodic inventory system...

math

Eddings Company had a beginning inventory of 400 units of Product XNA at a cost of $8.00 per unit. During the year, purchases were: Feb. 20 600 units at $9 May 5 500 units at $10 Aug. 12 300 units at $11 Dec. 8 200 units at $12 Eddings Company uses a periodic inventory system...

math

a computer company can sell 1000 computers if they price them at $500. The number sold will increase by 10 for every 1$ decrease in the price. The company has fixed cost of $100,000, and each computer costs $300 to produce. Find the price that will maximize the company's ...

math

In 2014, Timmers, Inc. (a retail clothing company) sold 102,300 units of its product at an average price of $100.00 per unit. The company reported estimated returns and allowances in 2014 of 1.5 percent of gross revenue. Timmers actually purchased 109,500 units of its product ...

inter Algebra

A startup company can sell 1000 computers if they price them at $500. The number sold will increase by 10 for every $1 decrease in the price. The company has fixed costs of $100,000, and each computer costs 4300 To produce. find the price that will maximize the company's ...

Algebra

A small software company invests $30,000 to produce a software package that will sell for $64.95. Each unit can be produced for $42.25. (Round your answers to the nearest whole number.) (a) How many units must be sold to break even? units (b) How many units must be sold to ...

math

A company's weekly profit, in riyals, is modeled by the function P(u)=-0.032u^2+46u-3000. where u is the number of units sold each week. a) the maximum weekly profit b) the loss for week's holiday period, where no units are sold c) the number of units sold each at break-even ...

math

The pricing policy of a company follows the demand equation p=D(x). D(x) being the price per unit when x units are demanded. After studying the market trends the company determines the price function that is given by D(x)= 2000-4x. If the product is to be marketed the company ...

algebra (please help)

A small software company invests $30,000 to produce a software package that will sell for $64.95. Each unit can be produced for $42.25. (Round your answers to the nearest whole number.) (a) How many units must be sold to break even? units (b) How many units must be sold to ...

inter Algebra

A start up computer company can sell 1000 computers if they price them at $500. The number sold will increase by 10 for every $1 decrease in the price. The company has fixed costs of $100,000, and each computer costs $300 to produce. Find the price that will maximize the ...

calc

A new software company wants to start selling DVDs with their product. The manager notices that when the price for a DVD is 16 dollars, the company sells 134 units per week. When the price is 27 dollars, the number of DVDs sold decreases to 89 units per week. Answer the ...

Math

A hair product company sells three types of hair products for $30, $20, and $10 per unit. In one year, the total revenue for the three products was $800,000, which corresponded to the sale of 40,000 units. The company sold half as many units of the $30 product as units of the...

math

A company's weekly profit, in riyals, is modeled by the function P(u)=-0.032u^2+46u-3000. where u is the number of units sold each week. a) the maximum weekly profit. Answer: 13531.25 riyals b) the loss for week's holiday period, where no units are sold .Answer:3000 riyals c) ...

math

A company's weekly profit, in riyals, is modeled by the function P(u)=-0.032u^2+46u-3000. where u is the number of units sold each week. a) the maximum weekly profit. Answer: 13531.25 riyals b) the loss for week's holiday period, where no units are sold .Answer:3000 riyals c) ...

lehman

Hair Products A hair product company sells three types of hair products for $30, $20, and $10 per unit. In one year, the total revenue for the three products was $800,000, which corresponded to the sale of 40,000 units. The company sold half as many units of the $30 product as...

Accounting: Break even point

How much profit increase for every unity sold over the break-even point Break-even point: This is the point in the annual output where the number of units sold, or number of services provided, produces enough gross profit to cover all the fixed overhead costs of operations. ...

cuyamaca

Eddings Company had a beginning inventory of 400 units of Product XNA at a cost of $8.00 per unit. During the year, purchases were: Feb. 20 600 units at $9 Aug. 12 300 units at $11 May 5 500 units at $10 Dec. 8 200 units at $12 Eddings Company uses a periodic inventory system...

Accounting

Blane Company has the following data: Total Sales 800,000, Total Variable Costs 300,000, Fixed Costs 200,000, Units Sold 50,000, What will operating income be if units sold double to 100,000 units?

Accounting

The Divine Merchandising Corporation began March operations with merchandise inventory of 6 units, each of which cost $27. During March, Divine Merchandising made the following purchases: (1) March 4, 12 units @ $28 per unit, (2) March 15, 18 units @ $30 per unit, (3) March 26...

Math

The monthly profit P, in thousands of pesos of a company can be estimated by the formula P(x)= -3x^2+30x+2, where x is the number of units sold per month. Find the number of units that must be sold by the company to maximize its profit and then find the maximum profit.

Math - Statistics

A company claims that no more than 5% of a particular product has a defect. In a shipment of 15 units, what is the probability of receiving 3 or 4 defective units? This cannot be answered the way the question is worded. What you need to know is the probability that a given ...

Business

Thomas Kratzer is the purchasing manager for the headquarters of a large insurance company chain with a central inventory operation. Thomas’s fastest moving inventory item has a demand of 6000 units per year. The cost of each unit is $100.00, and the inventory carrying cost ...

Statistics

A manufacturer estimates that when x units of a particular commodity are produced each month, the total cost (in dollars) will be C(x) = 1/8x^2+4x+200 and all units can be sold at a price of p(x) = 49 - x dollars per unit. Determine the price that corresponds to the maximum ...

Algebra

The Oliver Company plans to market a new product. Based on its market studies, Oliver estimates that it can sell up to 4,500 units in 2005. The selling price will be $2 per unit. Variable costs are estimated to be 20% of total revenue. Fixed costs are estimated to be $6,400 ...

Physics

Air conditioners sold in the United States are given a seasonal energy-efficiency ratio (SEER) rating that consumers can use to compare different models. A SEER rating is the ratio of heat pumped to energy input, similar to a COP but using English units, so a higher SEER ...

Math Problem (please help)

A small software company invests $30,000 to produce a software package that will sell for $64.95. Each unit can be produced for $42.25. How many units must be sold to break even? How many units must be sold to make a profit of $100,000?

Accounting

In its first month of operation, Kuhlman Company purchased 130 units of inventory for $6, then 230 units for $7, and finally 170 units for $8. At the end of the month, 200 units remained. Compute the amount of phantom profit that would result if the company used FIFO rather ...

Fencing Applicatio

Suppose you want to install a new fence. Frank's Company quotes you a price to install a new fence given by a formula where P(f) is the dollars and f is the number of feet of fencing needed. f P(f) 0 500+20.(0)=500 25 500+20.(25)=1000 50 500+20.(50)=1500 75 500+20.(75)=2000 ...

MATH

Jones Company had 100 units in beginning inventory at a total cost of $10,000.The company purchased 200 units at a total cost of $26,000. At the end of the year, Jones had 80 units in ending inventory. Compute the cost of the ending inventory and the cost of goods sold under (...

accounting

"Harris Company manufactures and sells a single product. A partically completed schedule of the company's total and per unit cost over the relevant range of 30,000 to 50,000 per units produced and sold are: United produced and Sold: 30,000 ; 40,000; 50,000 Total costs: ...

Math

The cost of producing x units of a certain commodity is given by P(x)=1000+ int(MC(s))ds from 0 to x, where P is in dollars and M(x) is marginal cost in dollars per unit. A. Suppose the marginal cost at a production level of 500 units is $10 per unit, and the cost of producing...

Pre-Calculus

A drug manufactured by a pharmaceutical company is sold in bulk at a price of $150 per unit. The total production cost (in dollars) for x units in one week is C(x) = 0.02x^2 + 100x + 3000. How many units of the drug must be manufactured and sold in a week to maximize the ...

Accounting urgent Edit

The management of Stampfer Inc. asks your help in determining the comparative effects of the FIFO and LIFO inventory cost flow methods. For 2007 the accounting records show these data. Inventory, January 1 (10,000 units) $35,390 Cost of 120,000 units purchased 484,338 Selling ...

Marketing

A manufacturer of AC units realizes a cost of $55.00 for every unit produced. Its total fixed cost is $2,000,000. If the manufacturer produces 500,000 units, calculate its: a. unit cost b. markup price if it desires a 10% returns on sales c. ROI price if it desires a 25% ...

Accounting-HELP ME!

A company purchased machinery for $660,000 on May 1,2008. It is estimated that it will have a useful life of ten years,salvage value of $45,000, production of 350,000 units, and working hours of 60,000. During 2009 the company uses the machinery 3,050 hours, and the machinery ...

accounting

Anthony Company uses a perpetual inventory system. It entered into the following purchases and sales transactions for March. Date Activities Units Acquired at Cost Units Sold at Retail Mar. 1 Beginning inventory 170 units @ $52.40/unit Mar. 5 Purchase 260 units @ $57.40/unit ...

maths

A company is planning to manufacture and sell a new headphone set. After conducting extensive market surveys, the research department provide the following estimates: Marginal costs function: c^' (x)=RM(40+0.4x) where x is the quantity sold for the fixed cost of RM 600. At the...

math

A new software company wants to start selling DVDs with their product. The manager notices that when the price for a DVD is 20 dollars, the company sells 139 units per week. When the price is 34 dollars, the number of DVDs sold decreases to 91 units per week. Answer the ...

math

A new software company wants to start selling DVDs with their product. The manager notices that when the price for a DVD is 20 dollars, the company sells 139 units per week. When the price is 34 dollars, the number of DVDs sold decreases to 91 units per week. Answer the ...

math

A new software company wants to start selling DVDs with their product. The manager notices that when the price for a DVD is 20 dollars, the company sells 139 units per week. When the price is 34 dollars, the number of DVDs sold decreases to 91 units per week. Answer the ...

calculus

(1 pt) A new software company wants to start selling DVDs with their product. The manager notices that when the price for a DVD is 15 dollars, the company sells 132 units per week. When the price is 27 dollars, the number of DVDs sold decreases to 84 units per week. Answer the...

calculus

(1 pt) A new software company wants to start selling DVDs with their product. The manager notices that when the price for a DVD is 15 dollars, the company sells 132 units per week. When the price is 27 dollars, the number of DVDs sold decreases to 84 units per week. Answer the...

math

Thomas Rendell's company pays him a straight 6% commission with a $1,350 drawing account each month. If his sales last month totaled $152,480, how much commission is owed to Thomas?

math

Thomas Rendell's company pays him a straight 6% commission with a $1,350 drawing account each month. If his sales last month totaled $152,480, how much commission is owed to Thomas?

stats help

The Birch Company, a manufacturer of electrical circuit boards, has manufactured the following number of units over the past 5 years: 1992 12,500 1993 13,250 1994 14,310 1995 15,751 1996 17,630 Calculate the average percentage increase in units produced over this time period, ...

History

Based on Common sense and the crisis what conclusion can be made about Thomas Paine? A : Thomas Paine accepted blame for causing the war B: Thomas Paine believed that colonist should remain loyal to the king C : Thomas Paine used his writing to persuade and inspire others. D...

algebra

A consumer electronics company sells 6.7 million MP3 players per month at a price of $100 apiece; when the price is lowered to $80, the company sells 10.2 million players per month. How many MP3 players can the company expect to sell per month at a price of $75? (100, 6.7) and...

Accounting urgent

Prepare the journal entries to record the following transactions on Panther Company’s books using a perpetual inventory system. (For multiple debit/credit entries, list accounts in order of magnitude.) (a) On March 2 Panther Company sold $853,700 of merchandise to Eagle ...

applied business math

Thomas Rendell's company pays him a straight 7% commission with a $1,570 drawing account each month. If his sales last month totaled $142,280, how much commission is owed to Thomas?

math117/algebra

The price of an item is given by p=2xsquared - 100. Find the polymonial that represents the revenue generated from the sale of x items. Multiply the price term, 2x^2 - 100, by the number of sales, x. That should be the revenue from selling x units. The p(x) relationship you ...

Finance

Allison Radios manufactures a complete line of radio and communication equipment for law enforcement agencies. The average selling price of its finished product is $180 per unit. The variable cost for these same units is $126. Allison Radios incurs fixed costs of $540,000 per ...

college

RNO Company's market for the Model 55 has changed significantly, and RNO has had to drop the price per unit from $265 to $125. There are some units in the work in process inventory that have costs of $150 per unit associated with them. RNO could sell these units in their ...

COLLEGE ACCOUNTING

Sunset Company uses the periodic inventory method and had the following inventory information available: Units Unit Cost 1/1 Beginning Inventory 200 $6.20 1/20 Purchase 300 $6.50 7/25 Purchase 200 $6.80 10/20 Purchase 300 $7.00 A physical count of inventory on December 31 ...

mba

the price p per unit at which a company can sell all that it produces is given by the function p(x) = 300-4x. the costs function is c(x) = 500+28x where x is the number of units produced. find x so that the profit is maximum

ISBM

The price P per unit at which a company can sell all that it produces is given by the function P(x) = 300 — 4x. The cost function is c(x) = 500 + 28x where x is the number of units produced. Find x so that the profit is maximum.

Managerial Economics

Since dry cleaning produces air pollution, a small town with two dry cleaning companies has decided to regulate the dry cleaning industry. The two dry cleaning companies, Company A and Company B, currently produce 350 units of air pollution, which the town wants to reduce to ...

Child Care

Carlos is playing in the sandbox. Thomas approches the sandbox, observes Carlos for a moment, then knocks over the bucket Carlos has just filled with sand. Carlos pushes Thomas away saying, " Get out of here." Thomas begins to cry. How would an authoritarian caregiver most ...

Accounting

If fixed costs are $240,000, the unit selling price is $32, and the unit variable costs are $20, what are the old and new break-even sales (units) if the unit selling price increases by $4? a. 12,000 units and 15,000 units b. 7,500 units and 6,667 units c. 20,000 units and 30,...

childcare

Carlos is playing in the sandbox, Thomas approaches the sandbox, observes Carlos for a moment, then knocks over the bucket Carlos has just filled with sand. Carlos pushes Thomas away saying, "Get out of here". Thomas begins to cry 1 The goal of Thomas's behavior appears to be ...

Child Care

Carlos is playing in the sandbox. Thomas approches the sandbox, observes Carlos for a moment, then knocks over the bucket Carlos has just filled with sand. Carlos pushes Thomas away saying, Get out of here. Thomas begins to cry. How would an authoritian caregiver most likely ...

Child Care

Carlos is playing in the sandbox. Thomas approches the sandbox, observes Carlos for a moment, then knocks over the bucket Carlos has just filled with sand. Carlos pushes Thomas away saying, " Get out of here." Thomas begins to cry. What's the first thing a sensitive caregiver ...

COLLEAGE ALEGEBRA

QUES # 1 a STARTUP COMPUTER CAN SELL 1000 COMPUTERS IF THEY PRICE THEM AT $500. tHE NUMBER SOLD WILL INCREASE BY 10 FOR EVERY $1 decrease in the price. The company has fixed costs of $100,999, and each computer costs $300 to produce, Find the price that will maximize the ...

accounting

A company that uses perpetual inventory system made the following cash purchases and sales: January 1 Purchased 100 units at $10 per unit. February 5: Purchased 60 units at $12 per unit. March 16: Sold 40 units for $16 per unit. Prepare general journal entries to reord the ...

Question for math.

how do i solve this? When x number of units are sold, the price of each unit (in dollars) is given by . Find the unit price when the following quantities are sold: 2,7,9,11. You seem to have omitted an equation after the word "by" the equation is : p= -x/2 + 75 If p = -x/2 + ...

precalculus

a shipment of 10 microwaves contains 3 defective units. in how many ways can a vending company choose 4 units if: a)all units are good b)2 units are good c) at least 2 units are good

accounting

A company has an overhead application rate of 125% of direct labor costs. How much overhead would be allocated to a job if it required total direct labor cost of $20,000? $5,000. $16,000. $25,000. $125,000. $250,000. The R&R Company's production costs for August are: direct ...

Math

Please show me how to set it up and to solve: A cell phone company sells about 500 phones each week when it charges $75 per phone. It sells about 20 more phones per week for each $1 decrease in price. The company's revenue is the product of the number of phones sold and the ...

Economics

A Cobb-Douglas production function for new company is given by  f(x,y)  50x 2 5 y 3 5 where x represents the units of labor and y represents the units of capital. Suppose units of Labor and capital cost $100 and $200 each respectively. If the budget ...

finance

The following information pertains to Porter Company for 2011. Beginning inventory 70 units @ $13 Units purchased 280 units @ $18 Ending inventory consisted of 30 units. Porter sold 320 units at $30 each. All purchases and sales were made with cash. a. Compute the gross margin...

Accounting

For the current year ending March 31, Ewok Company expects fixed costs of $740,000, a unit variable cost of $55, and a unit selling price of $80. a. Compute the anticipated break-even sales (units). units b. Compute the sales (units) required to realize income from operations ...

accounting

A company that uses perpetual inventory system made the following cash purchases and sales: January 1 Purchased 100 units at $10 per unit. February 5: Purchased 60 units at $12 per unit. March 16: Sold 40 units for $16 per unit. Prepare general journal entries to reord the ...

Algebra

A company has a fixed monthly manufacturing cost of $12,000 and it costs $0.95 to produce a mechanical pencil. They then sell each pencil for $1.25. How many units must be sold before this company breaks even?

Accounting

Below is budgeted production and sales information for Flushing Company for the month of December: Product XXX Product ZZZ Estimated beginning inventory 30,000 units 18,000 units Desired ending inventory 34,000 units 17,000 units Region I, anticipated sales 320,000 units 260,...

Math

4. The Alan Company bought 80 tickets for a jazz company. After giving away 20 tickets to customers, the company sold the rest to the employees for half of the purchase price. If the company absorbed a $1,000 loss on all tickets , how much did an employee pay for a ticket.

calculus

The demand function for a product is given by p = 10,000(1 − (5/5 + e^−0.001x)) where p is the price per unit (in dollars) and x is the number of units sold. Find the numbers of units sold for prices of p = $1000 and p = $1500.(Round your answers to the nearest ...

Business Finance

Immediate help needed for the following two questions: 15-12A. (Break-even point) You are a hard-working analyst in the office of financial operations for a manufacturing firm that produces a single product. You have developed the following cost structure information for this ...

Managerial Acct

The owners have invested $2,000,000 in the company and feel that they should be earning at least 2% per month on these funds. If the absorption costing approach to pricing were used, what would be the target selling price based on the current sales of 50,000 units? What do you...

math calculus

The demand function for a product is given by p = 10,000(1 − (5/5 + e^−0.001x)) where p is the price per unit (in dollars) and x is the number of units sold. Find the numbers of units sold for prices of p = $1000 and p = $1500.(Round your answers to the nearest ...

Capital Budgeting

A company has revenues of 100 per unit sold. Current sales are 7500 units. Labor rates are 15 per hour. It takes 1.2 hours of labor to make each buggy. Material costs are 13.50 per unit. Figures are expected to remain the same permanently if the company continues to ...

calculus

A manufacturer of a certain brand of appliance estimates that he can sell 5000 units a year at Php 900.00 each and that he can sell 1500 units more per year for each Php 100.00 decrease in price? What price per unit will give the greatest returns?

Calculus

A manufacturer of a certain brand of appliance estimates that he can sell 5000 units a year at Php 900.00 each and that he can sell 1500 units more per year for each Php 100.00 decrease in price? What price per unit will give the greatest returns?

Accounting

In its first month of operations, Cisler Company made three purchases of merchandise in the following sequence: (1) 300 units at $6, (2) 400 units at $8, and (3) 500 units at $9. Assuming there are 200 units on hand at the end of the period, compute the cost of the ending ...

Accounting

In its first month of operations, Cisler Company made three purchases of merchandise in the following sequence: (1) 300 units at $6, (2) 400 units at $8, and (3) 500 units at $9. Assuming there are 200 units on hand at the end of the period, compute the cost of the ending ...

Accounting

In its first month of operations, Cisler Company made three purchases of merchandise in the following sequence: (1) 300 units at $6, (2) 400 units at $8, and (3) 500 units at $9. Assuming there are 200 units on hand at the end of the period, compute the cost of the ending ...

math

You manage inventory for your company and use a continuous review inventory system to control reordering items for stock. Your company is open for business 310 days per year. One of your most important items experiences demand of 24 units per day, normally distributed with a ...

childcare

7. Questions 7-10 are based on the following scenario: Carlos is playing in the sandbox. Thomas approaches the sandbox, observes Carlos for a moment, then knocks over the bucket Carlos has just filled with sand. Carlos pushes Thomas away saying, "Get out of here." Thomas ...

Child Care

Carlos is playing in the sandbox. Thomas approches the sandbox, observes Carlos for a moment, then knocks over the bucket Carlos has just filled with sand. Carlos pushes Thomas away saying, " Get out of here." Thomas begins to cry. The goal of Thomas's behavior appears to be A...

math

How do you do this question? A shipment of 25 television sets contains three defective units. In how many ways can a vending company purchase four of these units and receive (a) all good units, (b) two good units, and (c) at least two good units.

Economics*Micro

A market has the following demand and supply equations: Qd = -50P + 1000 Qs = 150P - 400 Which of the following statements is true? a. If the price were $9, a surplus of 300 units would exist and price would tend to fall. b. If the price were $3, a shortage of 800 units would ...

math

the revenue R from selling x units of a certain product is given by R=x(20-0.2x) How many units must be sold to produce a revenue of $500?

business

On December 31 of last year, Wolfson Corporation had in inventory 400 units of its products, which cost $21 per unit to produce. During January, the company produced 800 units at a cost of $24 per unit. Assuming that Wolfson Corporation sold 700 units in January, what was the ...

Pages

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52
  53. 53
  54. 54
  55. 55
  56. 56
  57. 57
  58. 58
  59. 59
  60. 60
  61. 61
  62. 62
  63. 63
  64. 64
  65. 65
  66. 66
  67. 67
  68. 68
  69. 69
  70. 70
  71. 71
  72. 72
  73. 73
  74. 74
  75. 75
  76. 76
  77. 77
  78. 78
  79. 79
  80. 80
  81. 81
  82. 82
  83. 83
  84. 84
  85. 85
  86. 86
  87. 87
  88. 88
  89. 89
  90. 90
  91. 91
  92. 92
  93. 93
  94. 94
  95. 95
  96. 96
  97. 97
  98. 98
  99. 99
  100. 100