Oh Nuts! sells pistachio kernels for $6.50 per pound and almonds for $8.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50lb mixture that sells for $7.40 per pound?

109,289 results

intermediate algebra

Oh Nuts! sells pistachio kernels for $6.50 per pound and almonds for $8.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50lb mixture that sells for $7.40 per pound?

Algebra

Mixed nuts. Oh Nuts! sells pistachio kernels for $6.50 per pound and almonds for $8.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50-lb mixture that sells for $7.40 per pound?

Intermediate Algebra(Math)

Mixed nuts. Oh Nuts! sells pistachio kernels for $6.50 per pound and almonds for $8.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50-lb mixture that sells for $7.40 per pound? So far I have, this: 6.50x + 8 (50 - x) = 7.50 (50) 6.50x + 400 - 8x = 375 -1.50x + ...

Intermediate Algebra (Math)

Mixed nuts. Oh Nuts! sells pistachio kernels for $6.50 per pound and almonds for $8.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50-lb mixture that sells for $7.40 per pound? So far I have, this: 6.50x + 8 (50 - x) = 7.40 (50) 6.50x + 400 - 8x = 370 -1.50x + ...

Algebra

The Nutty Professor sells cashews for $6.75 per pound and Brazil nuts for $5.00 per pound. How much of each type should be used to make a 50-lb mixture that sells for $5.70 per pound? c = lbs of cashews b = lbs of brazil nuts Are these the right equations? b + c = 50 6.75b + ...

math

The Nuthouse offers a mixture of soy nuts and almonds. Almonds sell for $7 per pound and soy nuts sell for $5.50 per pound. The Nuthouse will make 20 pounds of the mixed nuts and sell the mixture for $5.95 per pound. The following equations represent the problem of keeping the...

algebra

Wild rice sells for $6 pound, and plain rice sells for $1 per pound. A grocer wants 10 pounds if the mixture to sell for $2 per pound. How much of each type should he used?

How to solve algebra word problems

Pecans sells for $3.50 a pound. Almonds sells for $5 pound. How many pounds of each should be used to make 15 pounds of mixture that sells for $4 a pound?

Algebra

A grocery store makes a 20-pound mixture of almonds and cashew nuts. The store charges $4 per pound for almonds and $5.50 per pound for cashews. The total value of the mixture is $92. Write a system to find how many pounds of each type of nut are in the mixture.

College Algebra

A gift store is making a mixture of almonds, pecans, and peanuts, which sells for $4.50 per pound, $3 per pound, and $4 per pound, respectively. The storekeeper wants to make 50 pounds of mix to sell at $4.38 per pound. The number of pounds of peanuts is to be three times the ...

Algebra 2

yolanda sells two grades of dog food. type a sells for 75 cents per pound and type b sells for 52 cents per pound. how many pounds of each must be used to produce 600 pounds of mixture selling for 60 cents per pound?

College Algebra

Macario is making 17 pounds of nut mixture with macadamia nuts and almonds. Macadamia nuts cost $9 per pound and almonds cost $5.75 per pound. How many pounds of almonds should Macario use for the mixture to cost $127.00 per pound to make.

College Algebra

Macario is making 14 pounds of nut mixture with macadamia nuts and almonds. Macadamia nuts cost $8 per pound and almonds cost$4.75 per pound. How many pounds of almonds should Macario use for the mixture to cost $95.75 per pound to make.

algebra

The manager of a bulk foods establishment sells a trail mix for $6 per pound and premium cashews for $13 per pound. The manager wishes to make a 315-pound mixture that will sell for $8 per pound. How many pounds of each should be used?

Word Problems

The manager has one type of coffee that sells for $5 per pound and another type that sells for $11 per pound. The manager wishes to mix 90 pounds of the $11 coffee to get a mixture that will sell for $10 per pound. How many pounds of $5 coffee should be used?

pre-calculus

Almonds cost fiver per pound and cashews cost nine per pound. How many pounds of almonds should be mixed with the cashews to make 10 pounds of a mix that sells for eight dollars per pound?

algebra

A store sells mixtures of almonds and cashews for $6.50 per pound. Peanuts sell for $2.95 per pound and cashews sell for $7.95. How many pounds of each should be used to make 80 pounds of this mixture?

Math

A grocery store wants to make a mixture of nuts consisting of cashews and pecans. The cashews sell for $4 per pound while the pecans sell for $10 a pound. How many pounds of each nut must be mixed to produce a 6 pound mixture that sells for $8 per pound.

algebra

walnuts that sell for $3 a pound and macadamia nuts that sell for $4 per pound are mixed to create 50 pounds of mixture that sells for $4 per pound. HOw many pounds of each type of nut are needed?

finitemath

a store sells cashews for $5.00 per pound and peanuts for $1.50 per pound. the manager decides to mix 30 pounds of peanuts with some cashews and sell the mixture for $3.00 per pound. how many pounds of cashews should be mixed with the peanuts so that the mixture will produce ...

Algebra II

Bolivian coffee sells for $4.59 per pound, and Columbian coffee sells for $5.95 per pound. How many pounds of each coffee should be mixed to produce 4000 pounds of a mixture that will be sold for $5.10 per pound? I think this is a system of equations but I'm not sure. If so, ...

Algebra

pecans priced at $5.85 per pound are mixed with almonds priced at $4.93 per pound to make a 40 pound mixture that will sell for $5.62 per pound. How many pounds of pecans and how many pounds of almonds must be used for this mixture?

Algebra

A store mixes red fescue worth $10 per pound and ryegrass worth $13 per pound. The mixture is to sell for $12 per pound. Find how much of each should be used to make a 120 pound mixture.

Algebra

Here's my question: Deep Thought Granola is 25% nuts and dried fruit. Oat Dream Granola is 10% nuts and dried fruit. How much of Deep Thought and how much of Oat Dream should be mixed to form a 20-lb batch of granola that is 19% nuts and dried fruit? Here is a past question ...

math

A store mixes peanuts worth $10 per pound and biscuit worth $13 per pound. The mixture is to sell for $12 per pound. Find how much of each should be used to make a 432 pound mixture.

algebra

The coffee counter charges $9.00 per pound for Kenyan French Roast coffee and $8.00 per pound for Sumatran coffee. How much of each type should be used to make a 20-lb blend that sells for $8.40 per pound? Answer: Kenyan-8 lb; Sumatran-12 lb. Can someone help me with how they ...

math

Walnuts sell for $10 per pound and pecans for $18 per pound. How much of each type of nut would produce 40 pounds of a mix that sells for $15 per pound?

algebra

how many pounds of cashew nuts that sell for 2.00 a pund should be mixed with peanuts, which sell for 80 cents a pound to make a 10 pound mixture that sells for 1.28 a pound

algebra

a store mixes red fescue worth $10 per pound and ryegrass worth $14 per pound. The mixture is to sell for $13 per pound. Find out how much of each should be used to make a 228-pound mixure

college algebra

A store sells cashews for $5.00 per pound and peanuts for $1.50 per pound. The manager decides to mix 30 pounds of peanuts with some cashews and sell the mixture for $3.00 per pound. How many pounds of cashews should be mixed with the peanuts so that the mixture will produce ...

math 114

A store mixes Kentucky bluegrass worth $11 per pound and ryegrass worth $14 per pound. The mixture is to sell for $13 per pound. Find out how much of each should be used to make a 588 pound mixture. How many pounds of the Kentucky bluegrass should be in the mixture?

Algebra

A store mixes Kentucky bluegrass worth $11 per pound and ryegrass worth $14 per pound. The mixture is to sell for $13 per pound. Find out how much of each should be used to make a 588 pound mixture. How many pounds of the Kentucky bluegrass should be in the mixture?

math

A 4-pound box of rice, which is a mixture of white rice and wild rice, sells for $1.80 per pound. White rice sells for $0.75 per pound. Wild rice sells for $2.25 per pound. How many pounds of white rice are in the mixture? -White rice = W Wild ride= S S+W=1.80 0.75w+2.25s=7.2 ...

math

How many pounds of a $1.20 per pound nut mixture must be mixed with two pounds of a 90 cents per pound mixture to produce a mixture that sells for $1.00 per pound? with explanation

Algebra

The vendor of a coffee cart mixes coffee beans that cost $7 per pound with coffee beans that cost $5 per pound. How many pounds of each should be used to make a 50-pound blend that sells for $5.79 per pound?

Math Word Problem

Need a formula for this math problem. Help!? Relinda owns a tea shop and is creating a new mix of tea for her customers. She is using a standard black tea that sells for $7 per pound and a special orange flavor that sells for $11 per pound. She is planning to make a 40 pound ...

math

A store manager wishes to reduce the price of her fresh ground coffee by mixing two grades. If she has 50 pounds of coffee which sells for $1.20 per pound, how much coffee worth 80 cents per pound must she mix with it so that she can sell the final mixture for $1.00 per pound?

Maths

Hi this is math How many pounds of mixed nuts selling for 4.75 dollars per pound (lb, not money) should be mixed with 10 pounds of dried fruit selling for 5.50 dollars per pound to obtain a trail mix that sells for 4.95 per pound? I find these really hard

math

I need to solve as an equation. A coffee merchant has coffee beans that sell for $9 per pound and $12 per pound. The two types are to be mixed to create 100 lb of a mixture that will sell for $11.25 per pound. How much of each type of been should be used in the mixture? Assume...

Trigonometry

Peanuts cost $3 per pound, almonds $4 per pound, and cashews $8 per pound. How many pounds of each should be mixed to produce 140 pounds of a nut assortment that cost $6 per pound, in which there are twice as many peanuts as almonds?

algebra

bill blends 5/4 pound of peanuts that sell for $2.50 per pound with 3/4 pound of walnuts that sell for $5.50 per pound. What should be their price per pound of the mixed nuts? Round your answer to the decimal places

College Algebra

A merchant blends tea that sells for $5.45 a pound with tea that sells for $2.45 a pound to produce 80 lb of a mixture that sells for $3.95 a pound. How many pounds of each type of tea does the merchant use in the blend? lb (at $5.45/lb) lb (at $2.45/lb)

math

A merchant blends tea that sells for $4.40 a pound with tea that sells for $2.30 a pound to produce 120 lb of a mixture that sells for $3.00 a pound. How many pounds of each type of tea does the merchant use in the blend?

algebra

The vendor of a coffee cart mixes coffee beans that cost $8 per pound with coffee beans that cost $4 per pound. How many pounds of each sould be used to make a 60-pound blend that sells for $5.25 per pound?

Algebra

A merchant blends tea that sells for $5.00 a pound with tea that sells for $3.00 a pound to produce 80 lb of a mixture that sells for $3.75 a pound. How many pounds of each type of tea does the merchant use in the blend?

Math

. Mark pays $4.68 for 0.72 of a pound of almonds. Based on this cost ratio, which statement is true? A. Mark pays a rate of $3.37 per pound of almonds. B. Mark pays a rate of $3.96 per pound of almonds. C. Mark pays a rate of $5.40 per pound of almonds. D. Mark pays a rate of...

Algebra 2

. A coffee merchant has two types of coffee beans, one selling for $3 per pound and the other for $6 per pound. The beans are to be mixed to provide 100 lb of a mixture selling for $4.98 per pound. How much of each type of coffee bean should be used to form 100 lb of the mixture?

Math Word Problem

Tristen mixes nuts that cost $2.00 per pond with nuts that cost $4.00 per pound. He buys triple as much of the $2.00 per pound nut than he buys of the $4.00 per pound nut. If he spent a total of $32.00, how many pounds of the $2.00 per pound nut did he buy?

Math

A nursery sells Kentucky Blue Grass seed for $5.75 per pound and Tall Fescue seed for$4.50 per pound. The nursery sells a mixture of the two kinds of seed for$5.25 per pound. Let k represent the amount of Kentucky Blue Grass seed the nursery uses in 5 pounds of the mixture. 1....

Math

Shannon bought 9 pounds of almonds for a total cost of $27. The cost per pound of cashews is 70% more than the cost of almonds. Shannon bought enough cashews that when she mixed them with the almonds the cost was $4.00 per pound. What percent of the mixture by weight was ...

Math - Algebra (Dry Mix)

A candy store sells almonds for $18 per kilogram and peanuts for $8 per kilogram. If it sells 20 kilograms of mixed nuts for $10 per kilogram, how many kilograms of almonds are in the mixed nuts?

Algebra 2

Given: 11-pound mixture of peanuts, almonds, and raisins Cost: peanuts - 1.5 per pound almonds - 3 per pound raisins - 1.5 per pound mixture: twice as many peanuts as almond; total cost of mixture is 21. a + p + r = 11 lbs a + 2a + r = 11 lbs 3a + r = 11 r = 11 - 3a 1.5(2a) + ...

Math

A mixture of peanuts and walnuts sells for $3 per pound. How many pounds of peanuts at $1.50 per pound should be mixed with 12 pounds of walnuts at $4 per pound

Math

A nursery sells Kentucky Blue Grass seed for $5.75 per pound and Tall Fescue seed for$4.50 per pound. The nursery sells a mixture of the two kinds of seed for$5.25 per pound. Let k represent the amount of Kentucky Blue Grass seed the nursery uses in 5 pounds of the mixture. ...

algebra

The vendor of a coffee cart mixes coffee beans that cost $8 per pound with coffee beans that cost $4 per pound. How many pounds of each sould be used to make a 60-pound blend that sells for $5.25 per pound? $8 coffee __________ $4 coffee __________

Algebra

A coffee distributor needs to mix a(n) House coffee blend that normally sells for $8.40 per pound with a Mexican Shade Grown coffee blend that normally sells for $14.70 per pound to create 70 pounds of a coffee that can sell for $14.61 per pound. How many pounds of each kind ...

Math

Peanuts sell for $3.00 per pound. Cashews sell for $6.00 per pound. How many pounds of cashews should be mixed with 12 pounds of peanuts to obtain a mixture that sells for $4.20 per pound?

algebra

A coffee distributor needs to mix a(n) Queen City coffee blend that normally sells for $9.60 per pound with a Tanzanian coffee blend that normally sells for $11.20 per pound to create 80 pounds of a coffee that can sell for $9.84 per pound. How many pounds of each kind of ...

algebra

Mixture Problems Template – Price Problems Copy the problem from the lesson: 1. A store manager wishes to reduce the price on her fresh ground coffee by mixing two grades. If she has 50 pounds of coffee which sells for $10 per pound, how much coffee worth $6 per pound must ...

algebra

Calvin mixes candy that sells for $2.00 per pound with candy that costs $3.60 per pound to make 50 pounds of cancdy selling for $2.16 per pound. How many pounds of each kind of candy did he use in the mix? I cannot figure out the other equation. 2x+3.60y=50 Please explain

math

The owner of a candy store want to sell, for $6 per lb, a mixture of chocolate-covered raisina, which usually sells for $3 per lb, and chocolate-covered macadamia nuts, which usually sells for $8 per lb. They have 40 lbs of raisins. How many lbs of the nuts should be mix with ...

College Algebra

A grocer mixes peanuts that cost $1.49 per pound and walnuts that cost $2.69 per pound to make 100 pounds of a mixture that costs $2.21 per pound. How much of each kind of nut did the grocer put into the mixture?

Algebra

The Coffee Counter charges $9.00 per pound for Kenyan French Roast coffee and $8.00 per pound for Sumatran coffee. How much of each type should be used to make a 20-lb blend that sells for $8.40 per pound? Here are the 2 equations (or system of equations) I created: K = lbs of...

Maath

A coffee shop mixes French roast coffee worth $9 per pound with Kona coffee worth $4 per pound. How much of each type of coffee was used in order to obtain 20 pounds of a mixture worth $5 per pound.

Algebra

A store mixes kentucky bluegrass wothe $12 per pound and chewing fescue for $12 per pound. Howe many of each should be used to make 456 pounds of mixture?

Algebra

A merchant wants to mix gummy worms worth $7 per pound and gummy bears worth $3 per pound to make 30 pounds of a mixture worth $4.60 per pound. How many pounds of each type of candy should he use?

algebra

I have beans that sell for $9 per pound and $12 per pound, they need to be mixed to create 100lbs of mixture that will sell for $11.25 per pound . How much of each type of bean should be used in the mixture? X=#lbs beans that sell for $9.00/lb. Y=#lbs beans that see for $12.00...

Math

A candy store currently sells almonds for $8.50 per kilogram and peanuts for $4.50 per kilogram. It wants to create 20 kilograms of mixed nuts that will equivalently sell for $5.30 per kilogram. How many kilograms of almonds should they use?

math

A candy store currently sells almonds for $8.50 per kilogram and peanuts for $4.50 per kilogram. It wants to create 20 kilograms of mixed nuts that will equivalently sell for $5.30 per kilogram. How many kilograms of almonds should they use?

Math

You pay $9.70 for 2.5 pounds of roasted peanuts. You buy 1.4 pounds of almonds for $8.55 per pound. a. How much less do roasted peanuts cost per pound than almonds? $ less per pound b. How much more do you spend on almonds than on roasted peanuts? $

MATHS

A store sells almonds for $16 per kilo and peanuts for $6 per kilo. If it sells 20 kilos of mixed nuts for $13 per kilo, how many kilos of almonds are in the mixed nuts?

Math

A nursery sells Kentucky Blue Grass seed for $5.75 per pound and Tall Fescue seed for$4.50 per pound. The nursery sells a mixture of the two kinds of seed for$5.25 per pound. Let k represent the amount of Kentucky Blue Grass seed the nursery uses in 5 pounds of the mixture. ...

math

How many pounds of mixed nuts selling for $4.50 a pound should be mixed with 20 lbs of dried fruit selling for $5.50 a pound to obtain a trail mix that sells for $5 a pound?

algebra

A pound of tin is worth $2 more than a pound of copper. Three pounds of tin are mixed with 7 pounds of copper to make bronze that sells for $3.85 per pound. How much is a pound of tin worth

Algebra

A coffee manufacturer wants to market a new blend of coffee that will sell for $3.90 per pound by mixing two coffees that sell for $2.75 per pound and $5 per pound, respectively. What amounts of each coffee should be blended to obtain 100 pounds of the desired mixture? Thanks ...

Algebra

Sarah mixes cashews that cost $9.00 per pound with 50 lb of peanuts that cost $5.00 per pound. How many pounds of cashews should she mix to make a nut mixture that cost $6.50 per pound?

Math

Harry Styles wants to make trail mix made up of almonds, walnuts, and raisins. He wants to mix one part almonds, two parts walnuts and, three parts raisins. Almonds cost $12 per pound, walnuts cost $9 per pound and, raisins cost $5 per pound. He has $15 to spend on the trail ...

math

Determine the number of pounds of nuts selling for $6 per pound and raisins selling for $3 per pound that should be combined to create 60 pounds of a trail mix selling for $5 per pound.

math

Business and finance. Lunch meat sells for about $3 per pound. You use about 1/2 pound per day for sandwiches. How much should you budget for lunch meat over the next month (about 20 workdays)? =$30.00?

Math

how much candy that is worth $5 per pound must be mixed with 60 lb that is worth 4$ per pound to get a special Christmas mixture to sell for $4.40 per pound?

Algebra

Blending spice: Spice of life sells ground sumac for $1.35per ounce and ground thyme for $1.85 per ounce. Aman wants to make a 20 oz Zahtar seasoning blend using the two spices that sells for $1.65 per ounce. How much of each spice should Aman use? I know that there are 28 ...

Algebra 1

Candy worth $2.45 per pound is mixed with candy worth $2.30 per pound.How much of each kind of candy must be used to have 30 pounds of a mixture worth $2.35 per pound?

Algebra

Randall wants to mix 41 lb of nuts worth ​$2 per lb with some nuts worth ​$8 per lb to make a mixture worth ​$7 per lb. How many pounds of ​$8 nuts must he​ use? Pounds of nuts-cost per pound-total cost 41-$2-? x-$8-? ?-$7-? There is a chart and I...

Algebra

A cashew and raisin mixture costs $2 per pound. You buy a 4.5,pound mixture of cashews and raisins. If cashews cost $2.50 per pound and raising cost $1.25 per pound, how many pounds of cashews and how many pounds of raisins make up the mixture?

algebra

To make a special mix, the owner of a fruit stand wants to combine cashews that sell for $7.00 per lb with walnuts that sell for $5.50 per lb to obtain a 35 lb hat sells for $6.50 per lb. How many pounds of each type of nut should be used in the mixture?

Algebra

A coffee merchant has coffee beans that sell for $9 per pound and $12 per pound. The two types are to be mixed to create 100 lb of a mixture that will sell for $11.25 per pound. How much of each type of bean should be used in the mixture? My problem is that I can't figure out ...

MATH (Algebra)

All-mixed-up nut shop sells mix consisting of cashews and pistachios. how many pounds of cashews, which sell for $7 per pound , should be mixed with 4 pounds of pistachios which sell for $4 per pound to get a mix of $5 per pound?

MATH

A coffee merchant combines coffee that costs $5 per pound with coffee that costs $4.20 per pound. How many pounds of each should be used to make 26 lb of a blend costing $4.80 per pound?

Math

Carmike Company can further process Product A to produce Product B. Product A is currently selling for $25 per pound and costs $10 per pound to produce. Product B would sell for $32 per pound and would require an additional cost of $10 per pound to produce. What is the ...

math

A nut wholesalersells a mix of peanuts and cashews. He charges $2.80 per pound for peanuts and $5.30 per pound for cashews. If the mix of peanuts and cashwes is to sellfor $3.30 pre pount, how many pound each of the peanuts and cashews should be used to marke 100 pounds of mix...

Algebra

If x pounds of cashews valued at $6.00 per pound are to be mixed with y pounds of peanuts valued at $4.00 per pound to obtain a 40 pound cashew-peanut mixture. Find x and y so that when the mix is sold for $4.75 per pound, the same amount of revenue is collected from the sale ...

College Algebra

A seed company sells two grades of grass seed. A 100-pound bag of a mixture of rye and bluegrass sells for $245 and a 100-pound bag of bluegrass sells for $347. How many bags of each are sold in a week when the receipts for 19 bags are $5,369?

algebra

Mr. Miller says, Plan on a quarter pound of hamburger per person." There are 21 people in the class, including Mr. Miller and us." How much money should be collected for the cost of each burger in each student? if Hamburger Meat: $1.49 per pound ( limit: 5 pounds per customer...

Elementary Algebra

The manager of a farmer's market has 500lb of grain that costs $1.20 per pound. How many pounds of meal costing $.80 per pound should be mixed with the 500lb of grain to produce a mixture that costs $1.05 per pound?

Math

A diet is to include at least 140 mg of vitamin A and at least 145 mg of vitamin B. these requirements can be obtained from two types of food type X contains 10 mg of vitamin A and 20 mg of vitamin B per pound. type Y contains 30 mg of vitamin A and 15 mg of vitamin B per ...

Algebra

Ground beef sells for $4.75 per kg and ground pork sells for $5.50 per kg. How many kg of ground pork should be mixed with 8 kg of ground beef to make a mixture that sells for $5.10 per kg? I don't know how to set this up or anything. Please help!

Math

Paul mixes nuts worth $1.20 per pound with oats worth $1.70 per pound to get 40 pounds of trail mix worth $1.35 per pound. How many pounds of nuts and how many pounds of oats did he use?

math

A candy store wishes to pack a box of light and dark chocolates. The light chocolates cost $4 per pound and the dark chocolates cost $5 per pound. If one pound of light chocolates is used, how many pounds of dark chocolates are needed to produce a mixture worth $4.75 per pound?

Algebra

Jane's sweet shop mixes candy worth 80 cents per pound with candy worth 2 dollars per pound to make 20 pounds of a mixture worth 1.60 per pound. How many pounds of each kind of candy does the store use?

math

The owner of a home decorating shop wants to mix dried rose petals selling for $6 per pound, dried lavender selling for $4 per pound, and buckwheat hulls selling for $3 per pound to get 10 pounds of a mixture that would sell for $3.70 per pound. She wants to use twice as many ...

Pages

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  18. 18
  19. 19
  20. 20
  21. 21
  22. 22
  23. 23
  24. 24
  25. 25
  26. 26
  27. 27
  28. 28
  29. 29
  30. 30
  31. 31
  32. 32
  33. 33
  34. 34
  35. 35
  36. 36
  37. 37
  38. 38
  39. 39
  40. 40
  41. 41
  42. 42
  43. 43
  44. 44
  45. 45
  46. 46
  47. 47
  48. 48
  49. 49
  50. 50
  51. 51
  52. 52
  53. 53
  54. 54
  55. 55
  56. 56
  57. 57
  58. 58
  59. 59
  60. 60
  61. 61
  62. 62
  63. 63
  64. 64
  65. 65
  66. 66
  67. 67
  68. 68
  69. 69
  70. 70
  71. 71
  72. 72
  73. 73
  74. 74
  75. 75
  76. 76
  77. 77
  78. 78
  79. 79
  80. 80
  81. 81
  82. 82
  83. 83
  84. 84
  85. 85
  86. 86
  87. 87
  88. 88
  89. 89
  90. 90
  91. 91
  92. 92
  93. 93
  94. 94
  95. 95
  96. 96
  97. 97
  98. 98
  99. 99
  100. 100