Assume it costs Microsoft $4,300 to manufacture 7 Xbox 360s and $8,290 to manufacture 14. Obtain the corresponding linear cost function. C(x)= (what formula do I use to get the cost function, because I can't get it) What was the

89,690 results

  1. Math

    Assume it costs Microsoft $4,300 to manufacture 7 Xbox 360s and $8,290 to manufacture 14. Obtain the corresponding linear cost function. C(x)= (what formula do I use to get the cost function, because I can't get it) What was the cost to manufacture each additional Xbox? (Do I ...
  2. Algebra

    Assume it costs Microsoft $4,300 to manufacture 7 Xbox 360s and $8,290 to manufacture 14. Obtain the corresponding linear cost function. C(x)= (what formula do I use to get the cost function, because I can't get it) What was the cost to manufacture each additional Xbox? (Do I ...
  3. business calculus

    Assume it costs Microsoft $4,700 to manufacture 7 Xbox 360s and $8,690 to manufacture 14. Obtain the corresponding linear cost function.
  4. math,correction

    Assume that each situation can be expressed as linear cost function. Find the cost function in each case. Marginal cost $90;150items cost $16,000 to produce. this is what i end up. c(x)=90x-11900 That is correct if the cost function is linear, which is probably what your ...
  5. Algebra

    A company manufactures high-end racing bicycles. The total cost to manufacture 28 bikes is $25005. The daily fixed costs are $2605. Fixed costs refers to expenses that must be paid even when producing zero bikes, such as rent, utilities, etc. Assume that total cost, C, is ...
  6. MATH

    The cost to manufacture a product is proportional to the quantity produced, with a cost of $270000 dollars per day when 900 items are produced. The cost to store n items is proportional to the square of n, with a daily storage cost of $6480 dollars when 900 items are stored. ...
  7. ECONOMICS

    suppose that the short run costs for a paintbrush manufacturer are given by the expression: TC= 100+2Q+.01 Q2 A. WAT ARE THE FIXED COSTS OF THIS MANUFACTURE? B. WHAT ARE THE TOTAL COSTS , AVERAGE COST, AVERAGE VARIABLE COST AND MARGINAL COST AT 50 AND 100 UNITS OF OUTPUT? C. ...
  8. math

    A tire company determines that to manufacture a certain type of tire, it costs $9000 to set up the production process. Each tire that is produced costs $21 in material and labor. The company sells this tire to wholesale distributors for $49 each. (a) Find a linear function C ...
  9. Algebra

    A manufacture sells watches for $31. The manufacture has a fixed cost of $6000 per month and variable cost of $15 per watch. How many watches must be sold to break even? Please show all work!
  10. algebra

    1) It took a contractor 1285 hours to manufacture their first unit of an item. If the contractor expects to achieve a 92% unit learning curve, how many hours would be required to manufacture units 51-100? (Use the tables provided in the lesson). 290,475 37,488 284,398 38,289 2...
  11. Math

    Assume that it costs Apple approximately C(x) = 36,100 + 100x + 0.01x^2 dollars to manufacture x 30-gigabyte video iPods in a day. How many iPods should be manufactured in order to minimize average cost? What is the resulting average cost of an iPod? (Give your answer to the ...
  12. Basic math for science

    A sportswear manufacture determines that the marginal cost of producing x worm-up suits is given in dollars by 20-0.015x.if the cost of producing one suits is $25,find the cost function and the cost of producing 50 suits and 100 suits
  13. Calculus

    The monthly cost of driving a car depends on the number of miles driven. Lynn found that in May it cost her $410 to drive 300 mi and in June it cost her $470 to drive 600 mi. (a) Express the monthly cost C as a function of the distance driven, d, assuming that a linear ...
  14. quantitative analysis

    consider a manufacture whose total cost of producing x items is given by c(x) = 10000 + 5x+1/9x^2 a) what is the average cost function of A(x) = c(x)/x? b)how many items should the manufacturer produce in order to minimize average cost? c)what is the smallest average cost? d) ...
  15. Maths

    A company is planning to manufacture and sell a new headphone set. After conducting extensive market surveys, the research department provide the following estimates: Marginal costs function: c^' (x)=RM(40+0.4x) where x is the quantity sold for the fixed cost of RM 600. At the...
  16. math 117 algebra

    The cost i dollarsof manufacturing w wing nuts is given by the expression 0.07w + 13.3. Find the cost when 375 wing nuts are made. What is the average cost to manufacture one wing nut? Put in 375 for w, and compute the cost. Average cost= costabove/w I'm sorry this still is ...
  17. COLLEGE MATH

    a manufacture of brand A jeans has daily production costs of C =0.2x^2 -96x+12,095 where C is the total cost in dollars and x is the number of jeans produced. How many jeans should be produced each day in order to minimize costs? what is the minimum daily cost .
  18. Math

    To obtain a rough estimate of the development cost, Abigail, the accountant working for Pinecrest Enterprises, assumes that the total cost C (in millions of dollars) is given by the formula C= 20y + 15, where y is the cost per subdivision. If x represents the cost of a single ...
  19. calculus

    a company maufacturing surfboards has fixed costs of $300 per day and total costs of $5100 per day for a daily output of 20 boards. Assume the total cost per day C(x) is linearly related to the total output per day x. write an equation for the cost function, and write an ...
  20. calculus

    A company manufacturing surfboards has fixed costs of $300 per day and total costs of $5100 per day for a daily output of 20 boards. Assume the total cost per day C(x) is linearly related to the total output per day x. Write an equation for the cost function, and write an ...
  21. Algebra

    A manufacture of CD player has monthly fixed cost of 8600 and variable cost of 55 per unit for one particular model. The company sells this model to dealers for 115 each. Which is their function for the profit. Please show all work.
  22. Math

    A radio cost a company $45 to manufacture. If it sells for $97.65, what is the percent markup based on cost.
  23. Accounting 7

    Job 31 has a direct materials cost of $300 and a total manufacturing cost of $900. Overhead is applied to jobs at a rate of 200 percent of direct labor cost. Use the relationships among total manufacturing costs, conversion cost, and prime cost to determine the following costs...
  24. Accounting 7

    Job 31 has a direct materials cost of $300 and a total manufacturing cost of $900. Overhead is applied to jobs at a rate of 200 percent of direct labor cost. Use the relationships among total manufacturing costs, conversion cost, and prime cost to determine the following costs...
  25. Accouning 7

    Job 31 has a direct materials cost of $300 and a total manufacturing cost of $900. Overhead is applied to jobs at a rate of 200 percent of direct labor cost. Use the relationships among total manufacturing costs, conversion cost, and prime cost to determine the following costs...
  26. math

    The function gives the cost to manufacture x items. C(x) = 20,000 + 5x − x2 20,000 ; x = 20,000 Find the average cost per unit of manufacturing h more items (i.e., the average rate of change of the total cost) at a production level of x, where x is as indicated and h = ...
  27. Calculus 1

    14. The monthly cost of driving a car depends on the number of miles driven. Lynn found that in May it cost her $380 to drive 480 mi and in June it cost her $460 to drive 800 mi. a) Express the monthly cost C as a function of the distance driven d, assuming that a linear ...
  28. Econ

    A firm faces the following Average Cost function AC=1500Q^-1 + 300-27Q+1.5Q^2 Calculate the output level that minimizes: a) Marginal Cost b)Average Variable cost I need some help on this question. Thanks. If the average cost is AC=1500Q^-1 + 300-27Q+1.5Q^2 , then that is the ...
  29. Quantitative analysis

    If we produce 350 units of output, the total cost is $11,500. It costs us $12,900 to produce 420 units. If we assume the relationship is linear, determine the cost function.
  30. math

    a company was charged $290 for 13 frames. it was charged $430 for 20 frames. A. use the coordinates (13,290) and (20,430) to write a linear equation in point slope form that gives the relationship of the cost to the number of frames B. find the cost for 25 frames.
  31. accounting

    Production of 28,000 units, Variable cost to manufacture on one unit =$12 fixed cost = $240,000
  32. Calculus

    Total cost to manufacture q microwaves a day is C(q)=3q^2+q+48.What level of product gives the least average cost and Can a microwaves be produces for less than $30?
  33. percentages/word problem

    A refrigerator costs a company $1,600 to manufacture. If it sells for $3,456, what is the percent markup based on cost? (Round to the nearest whole percent.)
  34. algebra

    A rental company purchases a truck for $14,500. The truck requires an average cost of $6.75 per day in maintenance. (a) Find a linear function that expresses the total cost C of owning the truck after t days. C(t) = (b) The truck rents for $55.00 a day. Find a linear function ...
  35. economics

    6)Assume the graph below represents the market demand for a patented prescription drug together with the firm-level marginal cost and average cost functions for producing the drug. Assume these cost curves do not reflect R&D costs of developing this drug, but only reflect ...
  36. Math

    Let C=f(q)=450+0.2q give the cost in dollars to manufacture q kg of a chemical. a) Which of the following statement(s) correctly explain the meaning of f^(−1)(C) b)Find a formula for f^(−1)(C)=
  37. math correction

    is this correct? Marginal Cost of Coffee The manager of a restaurant found that the cost to produce 100 cups of coffee is $11.02, while the cost to produce 400 cups is $40.12. Assume the cost is a linear function of x, the number of cups produced. a. Find a formula for C(x). (...
  38. algebra

    A rental company purchases a truck for $14,500. The truck requires an average cost of $6.75 per day in maintenance. (a) Find a linear function that expresses the total cost C of owning the truck after t days. C(t) = 1 (b) The truck rents for $55.00 a day. Find a linear ...
  39. Math

    A small truck is to be driven 300 miles on a freeway at a constant speed of x miles per hour. Speed laws on the freeway require that a truck must be driven between 30 miles per hour and 70 miles per hour. assume that fuel cost $3.50 per gallon. in addition, assume that for a ...
  40. business math

    It costs $5,600 to manufacture a Jet Ski. If the desired percent markup based on cost is 48%, how much should each Jet Ski sell for?
  41. Finite Math

    A Specialty shop owner used a revenue function and a cost-volume function to analyze his monthly sales. one month he found that with a sales volume of 1465 items he had revenues of $32,962.50 and a total cost of $26,405.50. Another month he had total costs of $17,638 on a ...
  42. Pre-Calculus

    If a manufacturer has fixed costs of $ 300 , a cost per item for production of $ 60 , and expects to sell at least 100 items, how should he set the selling price to guarantee breaking even? I set up the cost function by writing 300 + 60x, but I don't know what to do next...
  43. economics

    Assume the graph below represents the market demand for a patented prescription drug together with the firm-level marginal cost and average cost functions for producing the drug. Assume these cost curves do not reflect R&D costs of developing this drug, but only reflect ...
  44. economics

    Assume the graph below represents the market demand for a patented prescription drug together with the firm-level marginal cost and average cost functions for producing the drug. Assume these cost curves do not reflect R&D costs of developing this drug, but only reflect ...
  45. math

    Help I can go this far and then lost. In planning for a new item, a manufacturer assumes that the number of items produced x and the cost in dollars C of producing these items are related by a linear equation. Projections are that 100 items will cost $10,000to produce and the ...
  46. math

    the cost to manufacture a product is proportional to the quantity produced,
  47. Algebra

    Gymnast Clothing manufactures expensive soccer cleats for sale to college bookstores in runs of up to 500. Its cost (in dollars) for a run of x pairs of cleats is C(x) = 3000 + 9x + 0.1x2 (0 ≤ x ≤ 500). Gymnast Clothing sells the cleats at $130 per pair. Find the ...
  48. ALGEBRA

    Bill wants to open a business selling chairs. It will cost him a fixed amount of $1,000,000 to open a factory, and a variable cost of $5 to manufacture each chair. What will the total cost be to produce: 1,000 chairs? 100,000 chairs?
  49. Business Mathematics

    A hypothetical car manufacture company makes its best selling car at its two plants in Windhoek. At the first plant, the unit cost is N$ 3.60, and the fixed cost is N$ 1260. At the second plant, the unit cost is N$ 3.30, and the fixed cost is N$ 2637. The company wants the ...
  50. math,algebra

    I have to write a linear cost function for the situation given. And identifying all variables used. the problem reads: A parking garage charges 50cents plus 35 cents per hal-hour. This is what i tried but i am definately not sure how to do it: cost function = marginal cost(x...
  51. algebra

    A company that manufactures bikes has a fixed cost of $8,000. It cost $800 to produce each bike. The total cost for the company is a sum of fixed cost and variable costs. Write the total cost, C, as a function of the number of bikes produced x then find C(70). Find the cost ...
  52. Math

    scott owns a manufacturing company that produces two models of entertainment centers. the athens requires 4 feet of fancy molding and takes 4 hours to manufacture. The barcelona needs 15 feet of molding and 3 hours to manufacture. In a given week, there are 120 hours of labor ...
  53. finite 2

    A plant can manufacture 30 tennis rackets a day for a daily cost of $2100 and 50 rackets a day for $3000. Let y represent the cost and x represent the number of rackets. How much more does it cost to produce 31 than 30 rackets per day? Write your equation in the slope ...
  54. cost accounting

    market a new product for 2.00 a unit. fixed costs to manufacture this product are 100,000. the contribution margin is 40 percent. how many units must be sold to realize net income of 100,00 from this product?
  55. Calc

    The monthly cost of driving a car depends on the number of miles driven. Lynn found that in May it cost her $380 to drive 480 mi. and in June it cost her $460 to drive 800 mi. a) Express the montly cost C as a function of the distance driven d, assuming that a linear ...
  56. math

    a car travels at a constants speed and uses G(x) litres of gas per kilomotre, where x is the speed of the car in kilomotres oer hour and G(x)=(1280+x^2)/(320x) a>if fuel costs 1.29 per litre, determine the cost function C(x)that expresses the cost of the fuel for a 200KM ...
  57. Accounting

    The standard costs and actual costs for factory overhead for the manufacture of 2,500 units of actual production are as follows: StandardCosts Fixed overhead (based on 10,000 hours) 3 hours @ $.80 per hour Variable overhead3 hours @ $2.00 per hour Actual Costs Total variable ...
  58. Accounting

    The standard costs and actual costs for factory overhead for the manufacture of 2,500 units of actual production are as follows: Standard Costs Fixed overhead (based on 10,000 hours) 3 hours @ $.80 per hour Variable overhead 3 hours @ $2.00 per hour Actual Costs Total variable...
  59. pre-calculus

    A company plans to manufacture a container having the shape of a right circular cylinder, open at the top, and having a capacity of 24pi cubic inches. If the cost of the material for the bottom is $.30 per square inch and that for the curved sides is $.10 per square inch, ...
  60. ALGEBRA

    The costs of doing business for a company can be found by adding fixed costs, such as rent, insurance, and wages, and variable costs, which are the costs to purchase the product you are selling. The portion of the company’s fixed costs allotted to this product is $300, and ...
  61. MATHS

    A manufacture finds the total cost “C” for a product is expressed by C=3x2-8, and the total revenue “R” by R=3x-2, where x is the number of units sold. What is the breakeven point (where total cost=total revenue) to the nearest unit?
  62. MATHSS

    A manufacture finds the total cost “C” for a product is expressed by C=3x2-8, and the total revenue “R” by R=3x-2, where x is the number of units sold. What is the breakeven point (where total cost=total revenue) to the nearest unit?
  63. Maths help

    A manufacture finds the total cost "C" for a product is expressed by C=3x2-8, and the total revenue "R" by R=3x-2, where x is the number of units sold. What is the breakeven point (where total cost=total revenue) to the nearest unit?
  64. Maths

    A manufacture finds the total cost "C" for a product is expressed by C=3x2-8, and the total revenue "R" by R=3x-2, where x is the number of units sold. What is the breakeven point (where total cost=total revenue) to the nearest unit?
  65. algebra

    A 3-mi cab ride costs $3.00. A 6-mi cab ride costs $4.80. Find a linear equation that models cost c as a function of distance d. write your linear equation using function notation.
  66. Mathematics

    The formula Total cost = Cost + Shipping cost - Holding cost is used to find the total cost of a business asset. The formula can be written in symbols as T=C+S+H. Solve the formula for C, the the cost of the asset. C=
  67. Math

    The formula Total cost = Cost + Shipping cost + Holding cost is used to find the total cost of a business asset. The formula can be written in symbols as T=C+S+H. Solve the formula for C, the cost of the asset.
  68. Cost Accounting

    What are the differences between a direct cost and an indirect cost? Which is the more difficult cost to track? Why? How do indirect costs affect the cost of a product? Should indirect costs be included in product cost? Why or why not?
  69. algebra

    Cupcakes cost $1.50 each to produce with fixed cost of $50. a) Express the cost C, of producing the cupcakes as a linear function of x cupcakes produced. b)Find the average cost, C=C/x and simplify appropriately. c) What is the horizontal asymptote of C? Interpret. d) Graph C ...
  70. calculus

    In your new job as a strategic planner at BusCalcInc, you have been asked to evaluate a proposal for manufacturing a new product. Other analysts have determined that a linear function is a reasonable estimate for the total cost C(x) in dollars to produce x items. Another team ...
  71. Multivariate Calculus

    The marginal cost function is MC(q)=300-10q, where 'q' is the number of tons of coffee produced. Fixed costs are $1000. The marginal revenue function is MR(q)=500-20q. The value of the profit function P(q) when q=25 is closest to? And the Average Cost when q=20 is closest to? ...
  72. Rational Functions Word Problem

    A car travels at a constant speed and burns g(x) litres of gas per kilometer, where x is the speed of the car in kilometers per hour and g(x) = 1280 + x^2/320x a) If gas costs $1.29 per litre, find the cost function C(x) that expresses the cost of the fuel for a 200 km trip as...
  73. maths

    the cost of production of a radio set is rupees 900 , divided between material, labour and overheads in the ratio 3:4:2 . calculate the cost of0 material used in the radio set is marked at a price that clears 20% profit on the cost price , what is the marked price of the set? ...
  74. Microeconomics

    1. Complete Table-1 (Joseph Farms, Inc., Cost and Revenue Data), either as a Microsoft Excel spreadsheet, or as a Microsoft Word table. Assume that the price is $165 and the fixed costs are $125, at an output level of 1. Also assume that the data represents a firm in pure ...
  75. Maths - Linear Programming

    Hey, I'm having trouble formulating this as a linear program. If anyone could help at all it would be much appreciated. Thanks A manufacturer has contracted to produce 2,000 units of a particular product over the next eight months. Deliveries are scheduled as follows: Month ...
  76. Math

    A manufacture has been selling 1400 television sets a week at $450 each. A market survey indicates that for each $14 rebate offered to a buyer, the number of sets sold will increase by 140 per week. a) Find the function representing the demand , where is the number of the ...
  77. Business calculus

    The RideEm bicycles factory can produce 100 bicycles in a day at a total cost of $10,100, and it can produce 120 bicycles in a day at a total cost of $10,700. A)Find a linear function that models the total cost for RideEm to produce x bicycles B) what are the companies daily ...
  78. cost finance

    1. X is the manufacture of Mumbai purchased three chemicals A, B and C from U.P.The bill gave the following information: Chemical A: 6000 kgs @ Rs. 4.20 per kg Rs 25,200 Chemical B: 10000 kgs @ Rs. 3.80 per kg 38,000 Chemical C: 4000 kgs @ Rs. 4.75 per kg 19,000 VAT 2,055 ...
  79. Calc

    A manufacture has been selling 1150 television sets a week at $510 each. A market survey indicates that for each $13 rebate offered to a buyer, the number of sets sold will increase by 130 per week. a) Find the function representing the demand p(x), where x is the number of ...
  80. maths

    A company is planning to manufacture and sell a new headphone set. After conducting extensive market surveys, the research department provide the following estimates: Marginal costs function: c^' (x)=RM(40+0.4x) where x is the quantity sold for the fixed cost of RM 600. At the...
  81. accounting

    What is the predetermined manufacturing overhead rate? The cost of the direct materials that can be used to manufacture the table are as follows. These cost are on a per unit basis. Table Top $ 1,700.00 Table Leg $ 500.00 Drawer $ 370.00 Assume a $35 per hour wage rate to the ...
  82. math

    1285 hrs to manufacture first unit - expects to achieve a 92% unit learning curve - how many hours would be required to manufacture units 51-100
  83. Math

    In Beloy's fish ball factory, it costs 25 pesos to make 15 pieces of fishball while it costs 40 pesos to make 27 pieces. Assuming that the total cost is described by a linear function, how much does it cost to make 19 pieces of fishball?
  84. Precalculus

    Johnny's Tumblers sells plastic cups in bulk for start-up restaurants. Their cost for producing these is modeled by: c(x) = 0.02x^2 + 0.5x + 40 a) Since the marginal cost is found by taking the derivative, the formula for c'(x)= ? (My answer: 0.04x + 0.5) b) The marginal ...
  85. Cost Accounting

    Estimating a cost function, high-low method? Reisen Travel offers helicopter service from suburban towns to john F. Kennedy Airport. Each of it's 10 helicopters makes between 1,000 and 2,000 round trips per year. The records indicate that a helicopter that has made 1,000 round...
  86. algebra

    The one day cost of renting a truck for a local move is a function of the number of miles put on the truck. The cost c in dollars is determined from the mileage m by the linear function C(m) = 0.42m + 39. Find the cost for 66 miles.
  87. HELP A.S.A.P. PLEASE: linear programming-maths

    A company makes tennis and squash rackets. Each tennis racket requires two units of aluminum and one unit of nylon. Each squash racket requires 1.8 units of aluminum and 0.8 units of nylon. The company has 1000 units of aluminum and 800 units of nylon available. The company is...
  88. math

    Your business provides a service to local residents. Your fixed costs are $2,000 per month, and you expect 40 customers per month. The variable cost associated with each service is $35. 1. Using cost-based pricing and a markup of 20%, what should the price be? Show ...
  89. Math

    A manufacture has been selling 1400 television sets a week at $450 each. A market survey indicates that for each $14 rebate offered to a buyer, the number of sets sold will increase by 140 per week. a) Find the function representing the demand p(x) , where x is the number of ...
  90. economics

    Suppose a company has the following costs: Labor $400 Equipment $300 Materials $100 A)What is the total accounting cost? B)What is the total economic cost? In general, accounting costs are the dollars paid for goods and services. In your example $800. Economic costs are ...
  91. Calculus

    A manufacture has been selling 1050 television sets a week at $480 each. A market survey indicates that for each $25 rebate offered to a buyer, the number of sets sold will increase by 250 per week. a) Find the function representing the demand p(x), where x is the number of ...
  92. Accounting

    Cost Allocation is a method to identify and distribute indirect costs. Direct costs are costs assignable to a specific cost objective, whereas indirect costs are costs incurred for multiple cost objectives or not assignable to a specific cost objective without effort ...
  93. MATHS

    A company is a monopolist. The demand function for its product is as follows: Q = 60 – 0.4P + 6Y + 2A Where Q = quantity sold in units P = Price per unit Y = per capita disposal income (thousands of dollars) A = hundreds of dollars of advertising expenditures The firm’s ...
  94. Math

    A company manufactirung snowboards has fixed costs of $200 per day and total cost of $3800 per day at a daily output of 20 boards. (A( Assuming that the total cost per day, C(x), is linearly related to the taotal out per dau,x, write an equation for the xost function (B) The ...
  95. math

    The formula Total cost = Cost + Shipping cost + Holding cost is used to find the total cost of a business asset. The formula can be written in symbols as T=C+S+H. Solve the formula for H, the holding cost of the asset.
  96. Statistics

    Prev Up Next (1 pt) Suppose that in the year 2000, the cost of a compact car averaged $ 12600 and that in 2003, the cost averaged $ 14100. Assuming that the relationship between year t and cost c is linear, develop a formula for predicting the average cost of a compact car in ...
  97. Math

    The cost for a business to make greeting cards can be divided into one-time cost (e.g., a printing machine) and repeated costs (e.g., ink and paper). Suppose the total cost to make 30 cards is $800, and the total cost to make 550 cards is $1,300. What is the total cost to make...
  98. Algebra

    Dan works at a hardware store. The employee discount is determined by the formula d = 0.15 (c − 10 ). Use the inverse of this function to find the cost of the item for which Dan received an $18.00 discount. a. Find the inverse function that models cost as a function of ...
  99. algebra

    electricity costs 7.57 a month plus 8.77 per kilo watt hour for the first 400 kWhr and 6.574 per kWhr for all useage over 400 in a month. what is the cost for 300 kWhr? 2638 What is the cost of 700? 7.57+8.77 times 400 and 6.574 times 300? 5487.77 I think. I need to write a ...
  100. calculus

    the marginal cost function for widgets is dr/dq= 0.001Q^2+0.01Q+10 total fixed xosts equal $500 part 1= convert the marginal cost function into total cost function. part 2= determine total costs when Q=100.
  1. Pages:
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. 9
  11. 10
  12. 11
  13. 12
  14. 13
  15. 14
  16. 15
  17. 16
  18. 17
  19. 18
  20. 19
  21. 20
  22. 21
  23. 22
  24. 23
  25. 24
  26. 25
  27. 26
  28. 27
  29. 28
  30. 29
  31. 30
  32. 31
  33. 32
  34. 33
  35. 34
  36. 35
  37. 36
  38. 37
  39. 38
  40. 39
  41. 40
  42. 41
  43. 42
  44. 43
  45. 44
  46. 45
  47. 46
  48. 47
  49. 48
  50. 49
  51. 50
  52. 51
  53. 52
  54. 53
  55. 54
  56. 55
  57. 56
  58. 57
  59. 58
  60. 59
  61. 60
  62. 61
  63. 62
  64. 63
  65. 64
  66. 65
  67. 66
  68. 67
  69. 68
  70. 69
  71. 70
  72. 71
  73. 72
  74. 73
  75. 74
  76. 75
  77. 76
  78. 77
  79. 78
  80. 79
  81. 80
  82. 81
  83. 82
  84. 83
  85. 84
  86. 85
  87. 86
  88. 87
  89. 88
  90. 89
  91. 90
  92. 91
  93. 92
  94. 93
  95. 94
  96. 95
  97. 96
  98. 97
  99. 98
  100. 99
  101. 100