math

A peice of durian cake costs $4.80.A
3
peice of yam cake cost - times as much
4
as the durian cake.how much do the 2

peices of cake cost altogether?



Please rewrite this with the numbers 3 and/or 4 in the right places. The question makes no sense as written. A single number should be written where you have a hyphen after "cost".


A peice of durian cake costs $4.80.A
3
peice of yam cake cost - times as much
4
as the durian cake.how much do the 2

peices of cake cost altogether?



A peice of durian cake costs $4.80.A
3
peice of yam cake cost - times as much
4
as the durian cake.how much do the 2

peices of cake cost altogether?

  1. 👍 0
  2. 👎 0
  3. 👁 301

Respond to this Question

First Name

Your Response

Similar Questions

  1. math

    Consider the 6 inch × 9 inch rectangular cake that is 2 inches deep. If you cover the cake with frosting excluding the bottom, what is the surface area of the cake that will be covered with frosting? help!!!! i dont understand

    asked by magic on March 22, 2019
  2. English

    Posted by rfvv on Wednesday, September 15, 2010 at 10:00pm. 1. Tell me more about rice cake. 2. Tell me a lot about rice cake. (What is the part of speech of 'more'? A noun or an adverb? Are both the same?) English - Ms. Sue,

    asked by rfvv on September 15, 2010
  3. Math

    Eight students. 3/4 of a cake. How much cake will each student get if cake is split evenly?

    asked by Chelly on August 24, 2015
  4. Math

    When baking a cake, you have a choice of the following pans: a round cake pan that is 2 inches deep and has a 7 inch diameter a 6 inch × 9 inch rectangular cake pan that is 2 inches deep a. Which of these pans has the larger

    asked by Rose on February 25, 2018
  5. MATH Fractions

    Suppose there are 2 pieces of the cake left over,but you don't know how many pieces were in the whole cake. Explain how you could find the number of pieces in the whole cake if Taylor told you 1/6 of the cake was left. You may

    asked by Camille on January 16, 2014
  1. math

    kevin had a board that was 5 and 1/4 feet long. while making making a fence, he cut a peice 3 and 3/4 feet long from the board. what was the lenth of the peice of board remained?

    asked by zac on May 7, 2012
  2. Math

    There are 8 students who have 3/4 of a cake they want to share. How much of the cake will each student eat if that split it evenly

    asked by Jaydon Switzer on February 8, 2017
  3. liberal arts

    mary and tom jointly buy the vanilla-chocolate cake for $20. Suppose that Mary values vanilla cake four times more than she values chocolate cake. Find the dollar value to Mary of each of the following pieces of the cake: a. the

    asked by kiara on March 26, 2012
  4. Math

    A peice of ribbon 63cm long to be cut into two peices in ratio 2:5.find the length of each peice ?

    asked by shashi on February 21, 2017
  5. Mathematics

    A rectangular peice of land measures 0.5 by 0.3 .If it is to be fenced with 4 rows of wire all along its four sides , find the cost of fencing if 1m costs ₹2

    asked by Anushka Shrivastava on November 16, 2016
  6. Maths word problem help!!

    a pan of cake was left out on the counter ana 1/4 of the cake has already been eaten.Then zwell came along and ate 2/3 of the cake that was left.How much of the whole pan of cake did zwell eat? show work plz

    asked by brock leasner!!! on May 6, 2016

You can view more similar questions or ask a new question.