dirt

how is dirt iside worms bodys

  1. 0
  2. 1
asked by hi
  1. Do you mean how did dirt get there? Or do you mean what does dirt do there? Or??

    Please clarify.

    posted by Ms. Sue
  2. Worms eat dirt.

    posted by Cass

Respond to this Question

First Name

Your Response

Similar Questions

  1. Science (Please help!)

    I have a few questions to ask: 1. Round worms make up the largest phylum of worms, the phylum _________ 2. many nematodes are parasitic, but most are _______ 3. Wastes leave the body of a roundworm through an opening at the end of
  2. IT-240

    • Define each of the following terms in your own words: o Boot sector o File o Multipartite o Macro o Trojan horse o Email worms o Instant messaging worms o IRC worms o File-sharing networks worms o Internet worms • Explain
  3. IT-240

    • Define each of the following terms in your own words: o Boot sector o File o Multipartite o Macro o Trojan horse o Email worms o Instant messaging worms o IRC worms o File-sharing networks worms o Internet worms • Explain
  4. math

    Calvin was at his local grocery store, and saw that they had gummy worms for sale. To satisfy his foreseeable sugar craving, he bought 72 bags of gummy worms. Upon exiting the store, he noticed the the ink on the receipt was
  5. math

    Calvin was at his local grocery store, and saw that they had gummy worms for sale. To satisfy his foreseeable sugar craving, he bought 72 bags of gummy worms. Upon exiting the store, he noticed the the ink on the receipt was
  6. math

    colin is buying dirt to fill a garden bed that is a 9 foot by 16 foot rectangle. if he wants to fill it to a depth of 4 inches, how many cubic yards of dirt does he need? if dirt costs $25 per yard, how much will the project cost?
  7. Math

    Colin is buying dirt to fill a garden bed that is a 9 ft by 16 ft rectangle. If he wants to fill it to a depth of 4 in., how many cubic yards of dirt does he need? If dirt costs $25 per yd3, how much will the project cost? (Hint:
  8. Math

    Mr.Algieri Needs 4 1/2 Yds Of Dirt For A Planting Job. The Gravel Yard Sells A Yard Of Dirt For $ 27.95. How Much Will It Cost Mf. Algieri For The Dirt? If Mr. Algieri Has $ 125.00 To Pay For The Materials, Does He Have Enough
  9. math

    Mother duck collected 120 worms and divided them into 5 equal groups. She gave 8 of her worms to the first 3 ducklings. Then she took 3 of theirs and gave to the 4th duckling. How many did each end up with?
  10. Math

    A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What is the cost per worm? At this rate, how much would 26 worms cost? An 11 ounce bag of candy cost $1.99. What is the cost per ounce, rounded to the nearest

More Similar Questions