math

posted by Nichole

346 mi on 22 gal
find each unit rate round to the nearest hundred if necessary

  1. Ms. Sue

    346/22 = _______ miles per gallon

  2. Anonymous

    deez nuts

Respond to this Question

First Name

Your Answer

Similar Questions

  1. Math

    Find the simple interest. Round your answer to the nearest cent. Principal = $900 Rate = 4% Time in years = 3 Is this correct: 900*0.04=36 36*3=108.00 Then my next question is when you round to the nearest unit is it the same as regular …
  2. math

    LPG (liquedfied petroleum gas) is stored in highly insulated spherical vessels in most oil refineries. If the inside diameter of one of these tanks is 11.4ft, find it's volume. Report your answer to the nearest one-tenth of a gal use …
  3. math

    Round 546 to the nearest ten. Round 5,762 to the nearest hundred. Round 3,050 to the nearest thousand.
  4. College Math

    LPG is stored in highly insulated spherical vessels in most oil refineries. If the inside diameter of one of these tanks is 11.4 ft, find it's volume. Report your answer to the nearest one-tenth of a gal. Use pie-3014, and 1cubic ft= …
  5. 4th grade math

    387,422 round to the nearest thousand 124,607 round to the nearest ten thousand 111,022 round to the nearest hundred 276,431 round to the nearest ten thousand
  6. math

    Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 5 pounds for $ 2.49
  7. math

    my homework saids express each phrase as a rate and and unit rate round to the nearest hundredth. 120 miles on 4 gallons of gas the ratio is 30 to 1 I have to write it in a rate and unit rate to the nearest hundredth.
  8. Math

    Find the unit rate round to the nearest hundred $24.36 for 3 feet
  9. Math

    Find the unit rate for the given rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 4. 30 cards for $5.20 5. 192 miles on 6 gallons of gasoline
  10. Math

    Find the unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary. 344 miles in 11 hours 344 3,784 0.03 31.27 ** Find the unit rate. In 10 months, 62.6 gallons were used. 0.16 10 6.26 ** 626

More Similar Questions