math

posted by .

346 mi on 22 gal
find each unit rate round to the nearest hundred if necessary

  • math -

    346/22 = _______ miles per gallon

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. math

    What is the unit rate for... 343.8 mi. on 9 gallons (round to the nearest tenth if necessary)
  2. math

    find the unit rate. round to the nearest hundredth, if necessary. type 8,580 words in 2 hours 45 minutes
  3. Math

    Find the simple interest. Round your answer to the nearest cent. Principal = $900 Rate = 4% Time in years = 3 Is this correct: 900*0.04=36 36*3=108.00 Then my next question is when you round to the nearest unit is it the same as regular …
  4. Math

    I'm TOTALLY stuck on my math!!! How do I find the unit rate of $11.49 for 3 packages?
  5. math

    Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 5 pounds for $ 2.49
  6. math

    find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 8 batteries in 3 months
  7. math

    Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 357 miles in 6.3 hours
  8. Math

    Find the unit rate round to the nearest hundred $24.36 for 3 feet
  9. Math

    Find the unit rate for the given rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 4. 30 cards for $5.20 5. 192 miles on 6 gallons of gasoline
  10. Math

    Find the unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary. 344 miles in 11 hours 344 3,784 0.03 31.27 ** Find the unit rate. In 10 months, 62.6 gallons were used. 0.16 10 6.26 ** 626

More Similar Questions