Vacation Bible School

posted by .

I need help on a rebuses it's:
I pear+3 apples

Can u help me?

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. Algebra1!!!

    1.Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  2. Algebra!!

    Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  3. Algebra!

    Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  4. Help!Math....

    Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  5. Pre-Algebra

    Write an equation to solve the following problem. During the season, two apple trees and three pear trees produced a total of 126 pieces of fruit. Each apple tree produced the same number of apples, and each pear tree produced two …
  6. HELLLPPPPPPPP!!!!!!

    Write an equation to solve the following problem. During the season, two apple trees and three pear trees produced a total of 126 pieces of fruit. Each apple tree produced the same number of apples, and each pear tree produced two …
  7. Math

    A pear contains 30 calories more than an apple. Ten apples have as many calories as seven pears. Find the number of calories in an apple and in a pear.
  8. math

    If 9 apples plus 4 pears cost $2.6 and if 4 pears pluse 9 apples cost $1.90 what does each apple and pear cost
  9. math

    Mrs. Richmond bought some apples and pears in the ratio 3:5. After she gave away 3/5 of the apples and 40 pears, the ratio of apples to pears became 2:5. An apple costs 30 cents. A pear costs 15 cents more than an apple. How much did …
  10. Math

    Six apples cost as much as four pears. Each pear costs $4 more than each Apple. What is the cost of one pear?

More Similar Questions