English

posted by .

1. They also sell big,soft pretzels.
2. They also sell big soft pretzels.
3. They also sell soft,big pretzels.
4. they also sell soft big pretzels.

(Would you check the word order and commas? Which ones are grammatical?)

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. math

    it costs mr kringle $10 to make 100 gaint pretzels for his bakery. if he sell his pretzels for .25 each, how much profit will he make after selling all 100 pretzels?
  2. physics

    B. You can get 28 oz of spicy pretzels for $4.40, or you can get 16 oz of regular pretzels for $2.30. 1. Which is a better deal?
  3. algebra

    Tina Mixes pretzels that sell for $2 a lb with cereal that sells for $3 a lb. she wants to make an 8 lb mixture to sell for $2.50. write 2 equations to represent this info. How many lbs of pretzels and how many lbs of cereal were used …
  4. English

    1. They also sell big, soft pretzels. 2. They also sell big and soft pretzels. (Which one is grammatical?
  5. English

    Posted by rfvv on Saturday, June 1, 2013 at 12:48am. 1. They also sell big, soft pretzels. 2. They also sell big and soft pretzels. (Which one is grammatical?
  6. English

    1. He stopped smoking. (Does it mean he stopped smoking forever or he stopped smoking for the time being and he will smoke again later?
  7. health

    What is 'soft pretzel mix'? With this one, can we make pretzels without using flour?
  8. English

    1. What do people all around the world love doing?
  9. English

    1. What are pretzels like? - They are big and soft. 2. What do pretzels look like?
  10. Algebra

    On a given day, a vendor made less than $40 from hot dog and pretzel sales. The inequality graphed below represents the number of hot dogs (x) and pretzels (y) he could have sold and made less than $40. Which combination of hot dogs …

More Similar Questions