Post a New Question

math help

posted by .

Pistachios were priced at 3 pounds for $ 6.99. (a) what were the price per pound? (b) how much would 10 pounds of pistachios cost?

  • math help -

    6.99 / 3 = 2.33

    10 * 2.33 = ?

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

More Related Questions

Post a New Question