Post a New Question

math

posted by .

8 sandwiches cost $1.44,how much will 13 cost show answer and steps to reach answer please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • math -

    each sandwich costs 1.44/8, so 13 cost
    1.44/8 * 13 = 0.16 * 13 = $2.08

Answer This Question

First Name
School Subject
Your Answer

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question