Post a New Question

accounting

posted by .

a product sells for $200.00 p/unit and its variable cost p/unit are $130 the fixed cost are $420,000. if the firm wants to earn $35,000 pretax income, how many units must be sold?

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

More Related Questions

Post a New Question