Maths

posted by .

The selling price of a pencil box was $4. Chee Keong bought the pencil box and paid $4.28 including GST. What percentage of milk was left?

  • Maths -

    always proof-read your question before posting

  • Maths -

    lol sorry :/

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. To:BobPursley

    Earlier you told me "hold a pencil up. A real pencil. I bet you can make perpendiculars in many directions, because the pencil is in a three dimensional space". Could you explain to me what do you mean by this?
  2. Maths

    Mdm P bought a tv set at a discount of 40%. GST(Goods and Services Tax)of 7% was charged for the purchase.She paid a down payment of $433.35 which is 15% of the purchase price, inclusive of GST. What is the original price of the tv …
  3. Maths urgent help needed,

    1.Mr Sim bought new tv at a discounted price of 15%.He paid $836, inclusive of 3% GST(goods and services tax. What was the original price of the tv?
  4. math

    A pencil box and a notebook together cost $6.28. The notebook costs $0.70 more than the pencil box. How much does the notebook cost?
  5. Maths

    CORRECTION. The selling price of a pencil box was $4. Chee Keong bought the pencil box and paid $4.28 including GST. What percentage of the selling price was the GST?
  6. Maths

    A ruler is 10 cents more than a pencil. If 2 rulers and 5 pencil costs 3.70 dollars, how much is the cost for a single pencil?
  7. Math

    a box of pencils cost the same as 11 erasers and 7 pencils. a box of erasers cost the same as 6 erasers and a pencil. a box of empty boxes and an erasers cost the same as a pencil. given that boxes cost a penny and each of the boxes …
  8. Math

    A notebook costs 4 times more than a pencil. The pencil is 30gh less than the note book . What is the price of the pencil
  9. maths

    Mere, Sam and Nathan go to a bookshop to buy supplies for their school. Mere bought two erasers and four pencils and paid $2.40 for it. Sam bought six erasers, one pencil and two pens and paid $3.95 while Nathan paid $4.15 for an eraser, …
  10. maths

    there are 3 types of items in a box pencil ,scale and eraser. if the no. of pencil is double the no. of eraser and the no.of scale is square of no. of pencil. find the count of each if the total is 45

More Similar Questions