math

posted by .

How many 2,000 pound beluga whales would weigh as much as on 120,000 pound right whale?

  • math -

    120,000 / 2,000 = ?

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. fin. am I correct?

    13. Healthy Foods, Inc. sells 50-pound bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variable costs of the Grapes are $.10 per pound. a. What is the break-even point in bags?
  2. fin. am I correct?

    13. Healthy Foods, Inc. sells 50-pound bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variable costs of the Grapes are $.10 per pound. a. What is the break-even point in bags?
  3. i needhelp with e and i want to know if i am right

    13. Healthy Foods, Inc. sells 50-pound bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variable costs of the Grapes are $.10 per pound. a. What is the break-even point in bags?
  4. fin. am I correct?

    13. Healthy Foods, Inc. sells 50-pound bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variable costs of the Grapes are $.10 per pound. a. What is the break-even point in bags?
  5. INB

    13. Healthy Foods, Inc. sells 50-pound bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variable costs of the Grapes are $.10 per pound. a. What is the break-even point in bags?
  6. fin 200

    Healthy food, sell 50-pound bags of grapes to the military for $10.00 a bag. The fixed cost of this operation are $80,000, while the variable cost of the grapes are $.10 per pound. what is the degree of operating leverage at 20,000 …
  7. science

    tell me about beluga whale pods not beluga whales.
  8. Math

    You have to use 3,500 calories to lose one pound. If you play Dance Dance Revolution you can burn 1,000 calories in an hour. How many hours would you have to play in order to lose one pound?
  9. Math

    A marine life amusement park has 6 killer whales. Each whale consumes about 225 kilograms of fish and other see life per day. Based on this information, which would be the most reasonable estimate of the amount of “whale food” …
  10. Algebra

    A store mixes red fescue worth $10 per pound and ryegrass worth $13 per pound. The mixture is to sell for $12 per pound. Find how much of each should be used to make a 120 pound mixture.

More Similar Questions