math

posted by .

What is the answer to this math problem. I have 13 apples and pears. How many of each could i have?

  • math -

    1 + 12
    2 + 11
    3 + 10

    And so on . . .

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. Algebra!!

    Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  2. Algebra!

    Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  3. Help!Math....

    Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples cost $3.30. How much does one pear cost?
  4. math

    a crate contains apples, pears, and oranges.There are 184 apples and pears and 248 apples and oranges. there are 3 times as many oranges as pears. how many apples are in the crate?
  5. math

    Which line would have the steepest slope?
  6. math

    the price for pears is y=2.75x which line would have the steepest slope if organic apples and pears were added to the graph
  7. Math

    Jai has 35 pieces of fruit. They are all apples and pears. He has 15 more apples than pears. How many pears does he have?
  8. Math

    A fruit seller had 450 apples and pears.He sold 1/2 of the apples and 1/4 of the pears. He had a total of 265 apples and pears lefty How many more apples than pears did he have at first. Thanks😊
  9. English

    1. i didn't eat applea or pears. 2. i didn't eat applea and pears. ================ #1 mean "I didn't eat apples. I didn't eat eat pears, either." Am I right?
  10. English

    Posted by rfvv on Saturday, December 19, 2015 at 12:10am. 1. I didn't eat apples or pears. 2. I didn't eat apples and pears. ================ #1 mean "I didn't eat apples. I didn't eat eat pears, either." Am I right?

More Similar Questions