Post a New Question

math

posted by .

31 lbs of bananas cost $248. How much would 40 lbs cost?

  • math -

    248 / 31 = 8 per pound

    40 * 8 = ?

  • math -

    320

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

More Related Questions

Post a New Question