1st grade math

posted by .

find 4 ways to show 25 cents..

  • 1st grade math -

    25 cents
    25 (with the cent sign -- a c with a line through it)
    $0.25
    a quarter
    25/100

  • 1st grade math -

    ms. sue is rite but do u want to know different ways like five nickles or two dimes and one nickle or twenty-five pennys or evan four nickles and five pennys?

  • 1st grade math -

    4x5
    5x4
    10x2t5
    5t10x2

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. math

    How many ways can you make one dollar using only nickels, quarters, dimes, and half dollars?
  2. 2nd grade Math

    Wich 3 flowers add up to 85 cents? Tulip-48 cents Rose-52 cents Dafidale-25 cents Viloit-37 cents Sunflower-23 cents
  3. Math

    What percent of the selling price in the 14.7 cents per L tax collected by the federal government?
  4. 1st grade

    show 25 cents in several ways
  5. 6th grade math

    if Mary buys oranges at 5 for 2 cents and sell them at 4 for 3 cents how many must she buy and sell to make a profit of 420 cents?
  6. grade 8 math

    how many different ways can eight cars finish in a race 1st, 2nd, 3rd ?
  7. math

    Which choice offers the lowest cost per ounce?
  8. 5th grade math

    how many ways can you use a dime, quarter, and nickel to make .60 cents?
  9. math

    how many ways can you make 45 cents with pennies, dimes, nickels,and quarters?
  10. Math( 7th grade advanced math so 8th grade math)

    Salvador bought 3 pounds of oranges that cost x cents per pound, a cucumber for 59 cents, and 2 bananas for 35 cents. Write an expression in simplest form that represents the amount spent. I don't understand how you would write that …

More Similar Questions