cook

posted by .

do u know where i could find information on cheese and hygiene?

thanks in advance if u do

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. Math

    A deli offers its cheese sandwich with various combination's of mayo, lettuce, tomatoes, pickles, and sprouts. 5 types of cheese are available. How many different cheese sandwiches are possible?
  2. Math

    A deli offers its cheese sandwichs with various combinations of mayo, lettuce, tomatos, pickles, sprouts. 11 types of cheese are available. How many different cheese sandwichs are possible. * You can only use one type of cheese on …
  3. math

    In 6 hours,an experienced cook prepares enough pies to supply a local restaurant's daily order. Another cook prepares the same number of pies in 7 hours. Together with a third cook, they prepare the pies in 2 hours. Find how long it …
  4. math

    Alana bought 3/8 pound of swiss cheese and 1/4 pound of American Cheese. Which pair of fractions cannot be used to find how many pounds of cheese she bought in all a)6/16 and 4/16 b)9/24 and 6/24 c)24/64 and 8/64 d)15/40 and 10/40
  5. English

    He is a good cook. (What does this sentence above mean?
  6. math

    Please help, my mom and I are having a difference of opinion. The question is crackers come in packages of 24. Cheese slices come in packages of 18. You want one cheese slice for each cracker. What is the least number of crackers and …
  7. Calculus

    The marginal profit in dollars on Brie cheese sold at a cheese store is given by P'(x)=x(60x^2+30x), where x is the amount of cheese sold in hundreds of pounds. The "profit" is -$50 when cheese is sold. a. Find the profit function. …
  8. Chemistry

    In the Sandwich Shop, select the "Cheese sandwich" option and observe the equation given for the preparation of a cheese sandwich. In the equation, set the number of bread slices to "2" and the number of cheese slices to "1." You will …
  9. English

    1. I am a good cook, amn't I? 2. I am a good cook, aren't I?
  10. Math

    Mei is at the store buying cheese. The cost of the cheese is $0.28 per ounce. She buys 11 ounce of the cheese how many much money does mei spend on the cheese?

More Similar Questions