child care

posted by .

Which of these descriptions of Julie best depicts growth as it's defined.
a. Julie loves to paint with water colors.
b.Julie cried when her cat cut it's paw.
c. Julie's legs are four times as long as they were when she was born.
d. Julie has learned how to tie her shoelaces.

I chose A
can you tell me if I am right because this was not in the text.

  • child care -

    Sorry, but we haven't the faintest idea what it is you read!

    Sra

  • child care -

    okay thanks

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. math

    julie and brandon cut lawns for their neighbors to earn money to a local charity. they thought that the customers should pay 20$. however, sevral customers offered a different pay plan and asked the students to chose. julie and brandon …
  2. Science

    Hi - I need help with the following questions: Julie dissolved 20 g of sugar in a cup of water. The mass of the solution was 500 g. What volume (mL) of water did Julie start with?
  3. Literature

    In the story Julie of the wolves, what are two lessons that Julie learns?
  4. Literature

    What lessons do Julie learn in the novel Julie of the wolves. I already read the story several times, looked at a few study guides, but couldn't find two lessons. I actually found one obvious one: Julie learns to survive in the cold …
  5. math

    A recipe calls for 2 2/4 cups of raisins, but Julie only has a 1/4 cup measuring cup. How many 1/4 cups does Julie need to measure out 2 2/4 cups of raisins?
  6. child development part 1

    which of these descriptions best depicts growth as its definded in this study unit a.julie cried when her cat cut its paw b.julie loves to paint with watercolors c.julies legs are four times as long as they were when she was born my …
  7. Science

    Julie dissolved 20 g of sugar in a cup of water. The mass of the solution was 500 g. What volume of water did Julie start with?
  8. Math grade7

    Macy's is having a special on Tuesday .you can buy each tshirt at its regular price or you can buy tshirt for $ $ 25 Julie bought one of each tshirt at sale price of $ 25.00 what percentage of the original total rice did Julie save. …
  9. 5th grade math

    julie spends 3/4 hr studying on mon, 1/6 hr on tuesday and 2/3 hr on wednesday. how many hours does julie study on those 3 days?
  10. English

    1. Julie could have bought the book. 2. Julie might have bought the book. 3. Julie could have bought the book, (but she borrowed it from the library instead.) 4. Julie could buy the book yesterday. 5. Julie was able to buy the book …

More Similar Questions