Post a New Question

math

posted by .

Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best buy on pasta sauce? (1 qt = 32 oz).

a) 1 qt for $1.29
b) 45 oz for $1.59
c) 48 oz for $1.79

  • math -

    Your question is incomplete

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

More Related Questions

Post a New Question