unit rates

posted by .

what is a unit rate and 7 facts bout them???

http://www.eduplace.com/math/mathsteps/6/e/

http://www.aaaknow.com/rat-unit-rate.htm

  • unit rates -

    $60 for 8 h

  • unit rates -

    416 MI IN 8H

  • unit rates -

    unit rate

  • unit rates -

    whats the unit rate of..... drive 1,800 mi in 30 h

  • hkpj ixdkw -

    pdov bqtoif uveal fqdswote riph sthypkm rgcnlbt

  • unit rates -

    725 buttons on 5 keyboards how many on one keyboad

  • unit rates -

    What are you guys talking about? I'm in Alg. 2 suckers.

  • unit rates -

    how do you do 12 runs over 5 innings?

  • unit rates -

    how does unit rate help us in real life

  • unit rates -

    I am a pro basketball player and i don't use unit rates so don't study or do them

  • unit rates -

    By the way i don't like school much either

Respond to this Question

First Name
School Subject
Your Answer

Similar Questions

  1. Current Events

    Where would be a good place to find a current event article that I can follow from now til about Dec.?
  2. english SAT vocab. multiple choice question

    The story deals with a king who is transformed from a ________ leader into a(n)________ tyrant whose thirst for power cannot be satiated. A. magnanimous.. depraved B. confused... acute C. sordid... benign D. licentious... nefarious …
  3. Math(Unit Rate)

    If 20 units= 10kg whats the unit rate? http://www.eduplace.com/math/mathsteps/6/e/ is that your gf?
  4. English

    i need to define bandwagon,glittering generality, image advertising, name calling, etc and this web site but i don't know were to look for There are many websites you can try. Be sure to try more than one website for each term. http://www.answers.com …
  5. Math

    How do you create a word problem using unit rate?
  6. math

    I am having a difficult time calculating rates and unit prices. Can someone describe a simple process for using rates and unit prices that will help me understand these concepts?
  7. Writing

    Where Can i find some short current event articles?
  8. MATH

    Arrange each sets of units in order from shortest to longest: m,cm,mm,km ft,mi,in,yd Do you have a set of tables in your text or notes?
  9. math

    Describe a simple process for using rates and unit prices that might help someone who is having difficulty understanding these concepts. Include either an example from the text or one of your own to explain the solution process. I …
  10. TO: WHITNEY

    I've removed your last post because it was rude and insulting. I've also banned you from posting here. Jiskha tutors cannot teach you math from the beginning. Since you have neither teacher nor textbook, I urge you to use sites like …

More Similar Questions