Wednesday
October 22, 2014

Search: How should mixed costs be classified in CVP analysis?

Number of results: 25,492

Accounting
how should mixed costs be classified in CVP analysis? What approach is used to effect the appropriate classification?
August 7, 2008 by greatdanelola

this right
7) . How should mixed costs be classified in CVP analysis? What approach is used to effect the appropriate classification? Most of your costs are going to be semi-mixed/semi-variable. You will have to try to segregate the two types of costs, fixed and variable that's really ...
April 2, 2009 by scooby9132002

accounting
Cost-volume-profit (CVP) analysis is based entirely on unit costs.” Do you agree? Explain.
April 2, 2009 by scooby9132002

accounting
Cost-Volume-profit (CVP) analysis is based entirely on unit costs. Do you aree? Explain
April 12, 2011 by Anonymous

accounting
Cournot Company sells 100,000 wrenches for $12 a unit. Fixed costs are $300,000, and net income is $200,000. What should be reported as variable expenses in the CVP income statement?
July 24, 2009 by Sandi

accounting
Cournot Company sells 100,000 wrenches for $12 a unit. Fixed costs are $300,000, and net income is $200,000. What should be reported as variable expenses in the CVP income statement? (a) $700,000. (c) $500,000. (b) $900,000. (d) $1,000,000.
October 24, 2009 by kathy

accounting
What potential problem can arise if a company incorrectly classifies costs? Example, what if an inventoriable cost is classified as a period costs?
May 5, 2011 by Mario Dipalma

Algebra
Please show how to solve for problems like this: How many pounds of coffee that costs 4.50/lb be mixed with 20 lbs of coffee that costs 7.50/lb to make a mixture that costs 5.00/lb
September 22, 2014 by Ken

CVP Analysis - Business Math
Engineering estimates show that the variable cost of manufacturing a new product will be $35 per unit. Based on market research, the selling price of the product is to be $120 per unit and variable selling expense is expected to be $15 per unit. The fixed costs applicable to ...
October 16, 2012 by Steph

accounting
This year , Kirby company sold 35,000 units of production at $16 per unit. Maunfactoring and selling the product required $120,000 of mixed manufacturing costs and $180,000 of fixed selling and administrative expenses. This years variable costs and expenses per unit were: ...
August 20, 2007 by Damara

Cost Analysis
Does indirect costs often depend on some or all of the direct costs? How do we make that call.
May 16, 2011 by john

Elementary Algebra
The manager of a farmer's market has 500lb of grain that costs $1.20 per pound. How many pounds of meal costing $.80 per pound should be mixed with the 500lb of grain to produce a mixture that costs $1.05 per pound?
March 16, 2013 by Takeyia Patrick

algebra
A jeweler wants to make a silver alloy to be used to make necklaces. How many ounces of a silver alloy that costs $3.50 per ounce should be mixed with one that costs $7.00 per ounce to make a new 30-ounce alloy that costs $6.30 per ounce
September 10, 2014 by barbara

math
A jeweler wants to make a silver alloy to be used to make necklaces. How many ounces of a silver alloy that costs $3.50 per ounce should be mixed with one that costs $7.00 per ounce to make a new 30-ounce alloy that costs $6.30 per ounce
September 10, 2014 by barbara

math
A jeweler wants to make a silver alloy to be used to make necklaces. How many ounces of a silver alloy that costs $3.50 per ounce should be mixed with one that costs $7.00 per ounce to make a new 30-ounce alloy that costs $6.30 per ounce?
September 11, 2014 by Barbara

Systems Analysis and Design
Suppose you are studying two hardware lease proposals. Lease Option 1 costs only $4,000 but requires that the entire amount be paid in advance. Option 2 costs $5,000, but the payments can be $1,000 per year for the next four years. If you do NPV analysis assuming a 14% ...
November 12, 2011 by Cindy

Systems Analysis and Designs
Suppose you are studying two hardware lease proposals. Lease Option 1 costs $4,000, but requires that the entire amount be paid in advance. Option 2 costs $5,000, but the payments can be $1,000 now and $1,000 per year for the next four years. If you do NPV analysis assuming a ...
November 12, 2011 by Cindy

analysis of variance
which analysis of variance should be applied when an experiment has more than one independent variable. Discuss the assumptions and limitations of the analysis of variance in comparison with the t test including a discussion of post hoc tests
December 15, 2010 by smith

analysis variance
which analysis of variance should be applied when an experiment has more than one independent variable. Discuss the assumptions and limitations of the analysis of variance in comparison with the t test including a discussion of post hoc tests
December 21, 2010 by wallic

ACC
someone help me with this questions please 1. How would the following costs be classified (product or period) under variable costing at a retail clothing store? Cost of purchasing clothing Sales commissions A) Product Product B) Product Period C) Period Product D) Period ...
November 16, 2007 by matt

financial analysis
an item which may be converted to cash within one year or one operating cycle of the firm is classified as a
January 23, 2011 by james

Chemistry
Will the following reactions mixed together cause a precipitate reaction, released gas reaction, or no reaction. Ba(NO3)2 mixed with NaCl Ba(NO3)2 mixed with HCl Ba(NO3)2 mixed with Na2CO3 Ba(NO3)2 mixed withNa3SO4 also Ba(NO3)2 is soluble and a solid and HCl is a gas. Is ...
July 28, 2014 by Summer

Computer
Computers are classified into Four areas, please explain how they are classified?
March 3, 2010 by Waalyn Waal

Accounting
Costs can be classified into two categories, fixed and variable costs. These costs behave differently based on the level of sales volumes. Suppose we are running a restaurant and have identified certain costs along with the number of annual units sold of 1000. Item: Raw ...
July 20, 2010 by Marie

Accounting
Cost-Volume-Profit Analysis and Decision-Making In order to recover from the recent operating losses that the Biggie Widget Company has experienced, management has made some tentative new decisions and believes that the use of CVP analysis will be useful when evaluating these ...
April 11, 2011 by jim1

finance
Shamroll inc. is a household products frim that is considering developing a new detergent. In evaluationg whether to go ahead with the new detergent project, which of the following statements is most correct? A) The company will produce the detergent in a building that they ...
April 16, 2011 by savin1

lab....
when doing a lab you need an anayliss, but what is it and how do I make it like what do I need to put into my analysis? In the "analysis" part of a scientific experiment, you take the data you have collected and use it to answer whatever question or problem was the objective ...
June 27, 2006 by adam

Economics
Hi, please help me with this econs question! thanks! I'm asked to sketch the average and marginal cost curves of a software company, in which when it first starts up, the costs are extremely high. (High start up costs, millions of dollar spent to make the software)But after it...
September 24, 2012 by audrey

Business/Break even analysis
I am trying to understand the break even analysis for a aircraft fractional ownership company. Can anyone help me understand how this would work? It depends on the constructs you have been presented. You need the fixed costs, and the variable per unit costs. Without details, ...
August 24, 2006 by Joe

accounting
What potential problems can arise if a company incorrectly classifies costs? Example, what if an inventoriable cost is classified as a period cost?
January 9, 2011 by chris

methods of sbtracting mixed fractions
Hello, I need did a subtraction problem with mixed numbers by converting the LCD of the denominator. However, when I went to Algebra.help they did the problem by converting the mixed problem to an improper fraction and then worked it that way. However, I know that the answers ...
December 20, 2010 by Suzanne

Economics help please!
A decision making model is more beneficial than simple comparing costs and benefits because A. the decision making model encourages you to consider multiple options. B. a costs and benefits analysis encourages you to consider multiple options. C. the costs and benefits ...
May 21, 2014 by Kirston

com 150 version 3
is it healthy to diet and exercise to improves health to lowers health care costs. what kinds of supporting pragraphs examples, details, definitions, analysis, division and classification, process analysis, comparison contrast, cause effect, and argument are appropriate to ...
September 21, 2009 by judy

please help with economics!
Hi, please help me with this econs question! thanks! I'm asked to sketch the average and marginal cost curves of a software company, in which when it first starts up, the costs are extremely high. (High start up costs, millions of dollar spent to make the software)But after it...
September 24, 2012 by audrey

Ethics
M.K. Gallant is president of Kranbrack Corporation, a company whose stock is traded on a national exchange. In a meeting with investment analysts at the beginning of the year, Gallant had predicted that the company’s earnings would grow by 20% this year. Unfortunately, sales ...
November 11, 2010 by Chris M

Economics
A decision making model is more beneficial than simple comparing costs and benefits because A. the decision making model encourages you to consider multiple options. B. a costs and benefits analysis encourages you to consider multiple options. C. the costs and benefits ...
May 21, 2014 by Bailey

Financial Management of Healthcare Organizations
The objective of your Final Project is to identify a company that might be worth much more if it were broken into pieces and valued using EVA analysis separately. The rationale for this difference can perhaps be explained by the difficult investors have valuing companies with ...
December 27, 2010 by Kristyn

eng 12
I got to analyze suzukis history at our peril. How should i present my analysis? suppose to tell why its expository? then provide examples. Should i state why in the first paragraph why its expoisitory? ie he talks about how humans need to protect the environment or it will ...
October 22, 2008 by ben

effective essay writing
A healthful diet and regular exercise not only improves health, but lowers health care costs. What kinds of supporting paragraphs—examples, details, definitions, analysis, division and classification, process analysis, comparison-contrast, cause-effect, and argument—are ...
November 25, 2009 by james

Managerial Accounting
M.K. Gallant is president of Kranbrack Corporation, a company whose stock is traded on a national exchange. In a meeting with investment analysts at the beginning of the year, Gallant had predicted that the company’s earnings would grow by 20% this year. Unfortunately, sales ...
November 11, 2010 by raja

Other
Do you know what the 5 OMM costs of a restaurant would be. I know what the 5 OMM costs are (raw materials and components costs, plant costs, labor costs, inventory costs, and distribution costs) but I need to know what they would be for a restaurant.
April 9, 2014 by Sue

English
Do you know what the 5 OMM costs of a restaurant would be. I know what the 5 OMM costs are (raw materials and components costs, plant costs, labor costs, inventory costs, and distribution costs) but I need to know what they would be for a restaurant.
April 9, 2014 by Sue

aiu
Analysis techniques include the following: • Comparative financial statements • Trend analysis • Ratio analysis • Percentage analysis Presentation of 5–10 PowerPoint slides that includes the following: • At least 3 slides relevant to the analysis prepared • An analysis of the ...
September 7, 2013 by mary

math
How many pounds of hamburger that costs $1.60 per pound must be mixed with 70 pounds of hamburger that costs $2.10 per pound to make a mixture that costs $1.70 per pound.
September 7, 2008 by nina

business
What are the potential costs of adopting a free trade regime? Do you think government should do anything to reduce these costs?
October 31, 2010 by cassandra

economics
What are the potential costs of adopting a free trade regime? Do you think governments should do anything to reduce these costs? What?
June 24, 2011 by berkys

Law
•Provide a chart showing some of the basic costs of crime, including indirect costs (such as emotional costs) and economic costs. •Discuss the concept of indirect costs of crime. •List at least three indirect costs of crime. These costs can be costs to the individual or to the...
April 22, 2011 by Debra

Math
How do you know when you should re write as a mixed number or simplify; for example. 1 1/2 x 23/9= 3/1 x 23/9= 69/18= what is the way to tell if I should simplify or re write as a mixed number?
April 24, 2013 by T

Ethics in Accounting
M.K. Gallant is president of Kranbrack Corporation, a company whose stock is traded on a national exchange. In a meeting with investment analysts at the beginning of the year, Gallant had predicted that the company’s earnings would grow by 20% this year. Unfortunately, sales ...
November 11, 2010 by Kyndall

Com/150
A healthful diet and regular exercise will not only improve health but also lower healthcare costs. Answer the following regarding this topic : What types of suppoting paragraphs (example,details,definitions,analysis,division and classification,process analysis,comparision-...
January 19, 2010 by eyvonne

Criminal Justice
Ciminal Justice Question: A police officer takes an official report of a crime that is later shown to not have occurred. Accorrding to UCR regulations, this crime is ont considered to A) have not occured B) have been cleared by exceptional means C) be classified as filed as a ...
October 1, 2010 by G

Statistics
Which analysis of variance should be applied when an experiment has more than one independent variable. What are the assumptions and limitations of the analysis of variance in comparison with the t test including post hoc tests.
October 16, 2009 by Charles

statistics
Which analysis of variance should be applied when an experiment has more than one independent variable. What are the assumptions and limitations of the analysis of variance in comparison with the t test including a discussion of post hoc tests.
October 14, 2009 by John

Algebra
You are buying beads and string to make a necklace. The string costs $1.50, a package of 10 decorative beads costs $.50, and a package of 25 plain beads costs $.75. You can spend only $7.00 and you need 150 beads. How many packages of each type of bead should you buy?
November 14, 2010 by Alissa

algebra
You are buying beads and string to make a necklace. The string costs $1.50, a package of 10 decorative beads costs $.50, and a package of 25 plain beads costs $.75. You can spend only $7.00 and you need 150 beads. How many packages of each type of bead should you buy?
February 20, 2013 by Anonymous

break even analysis
13. Healthy Foods, Inc., sells 50-pound bags of grapes to the military for $10 a bag. The fixed costs of this operation are $80,000, while the variable costs of the Grapes are $.10 per pound. A .What is the break-even point in bags?
April 2, 2010 by marie

math
lonny has 15$ to buy some groceroies for his mom.milk costs $2.39,bread costs $1.29.eggs costs $0.79,and mayonnaise costs $2.49. if he buys one of each item, can he expect to get $10 in change?
December 1, 2010 by cindy

Business
Lisa is considering a wireless order-taking system, and she has asked you to do a cost analysis of acquiring it. Consider the following information in your analysis: • The acquisition cost is $35,000 paid at the time of installation. • It reduces the wait staff by one person: ...
May 29, 2010 by victoria

Managerial accounting
What is the method of inventory costing that assumes the unit product costs should be determined separately for each period i the order in which the costs were incurred? I think it is "process cost system". Is that right?
February 27, 2011 by Crystal

math
the antique auto news charges $45 for a tree-line classified ad.each additional line costs $8.50. for an extra $40 a seller can include a photo in the ad. how much would a four-line ad with a photo cost
February 1, 2012 by Anonymous

math
the antique auto news charges $45 for a tree-line classified ad.each additional line costs $8.50. for an extra $40 a seller can include a photo in the ad. how much would a four-line ad with a photo cost
February 1, 2012 by Anonymous

accounting
M is designing and building a special computer for D. The price for the new computer is equal to M's costs of building it plus a flat fee of $50,000. M's expense accounts: Emloyment Costs: Wages & salaries, including vacation pay and sick leave Social security taxes Plant and ...
February 24, 2008 by Anonymous

Chemistry
Please Help! Describe how water could be classified as either an acid or a base. Give an example of each (acid and base). What word describes substances that can be classified as acids or bases?
May 8, 2014 by Jackson

business finance
HELP ME GET STARTED ON THIS. I don't know what to do with the estimated demande & probability. This requires managers to estimate demand for the new product and assign probabilities. A range, rather than only one goal will be established. The first strategy is to set a selling...
July 4, 2012 by Brenda

statistics
You are randomly selecting 10 college students for an experiment. The population in which you are sampling has 78% of the students classified as Caucasian and 22% classified as Minority. What is the probability that all 10 students selected will be Caucasian?
March 13, 2011 by john

Financial Accounting
I am trying to get this done asap because it is an online assignment and the web site is down for today. I will share my own answers if you all will provide feedback on them. Any guidance on these topics would be much appreciated: Indicate whether each transaction is ...
January 21, 2012 by Franklin (Due Monday)

Calculus (final question I promise)
1. Use calculus and algebraic methods to do a complete analysis (i.e., intercepts, critical points, intervals of increase and decrease, points of inflection, intervals of concavity, local maximum or minimum points) for each of the following functions and then sketch the graph ...
July 28, 2008 by Derek

MANAGEMENT ACCOUNTING
COSTS CAN BE CLASSIFIED INTO TWO CATEGORIES FIXED AND VARIABLE COSTS THESE COST BEHAVE DIFFERENTLY BASED ON THE LEVEL OF VOLUME SUPPOSE WE ARE RUNNING A RESTAURANT AND HAVE IDENTIFIED CERTAIN COST ALONG WITH THE NUMBER OF ANNUAL UNIT SOLD OF 1000 TOTAL COST OF RAW MATERIAL ...
March 24, 2010 by BONNIE

Science
Bacteria are classified into three basic shapes. Name them and give the scientific name for the shape. 1. Diplococcus - Round and paired. 2. Bacilli - Rod shaped. 3. I don't know which else shape they would be classified into.
March 5, 2014 by Anonymous

MATH
 Roberta Hernandez sells three items‐A, B, and C in her gift shop. Each unit of A costs her $2  to buy, $1 to sell, and $2 to deliver. For each unit of B, the costs are $3, $2, and $2, respectively,  and for each unit of C, the costs are $6, $2, and $4 respectively. The ...
December 13, 2011 by pickle123

Finite!!!
9. Roberta Hernandez sells three items‐A, B, and C in her gift shop. Each unit of A costs her $2  to buy, $1 to sell, and $2 to deliver. For each unit of B, the costs are $3, $2, and $2, respectively,  and for each unit of C, the costs are $6, $2, and $4 respectively. ...
December 13, 2011 by pickle123

Business
Using knowledge gained from this course and previous coursework, conduct an internal and external environmental analysis for your proposed business. Using the information obtained from this analysis, as well as the lessons learned from the Considerations of a Strategic Plan ...
June 6, 2010 by Alley

Economics
PROBLEM SOLVING 1: "ANDREA'S SOFTWARE BUSINESS" I. Complete the following table: DO THE MATH Data Number of Programs Total Fixed Costs Total Variable Costs Total Costs Marginal Costs Average Fixed Costs Average Variable Costs Average Total Costs 0 $60 $0 $60...
December 4, 2012 by Timithy

accounting
Incremental Analysis question: I know the answer is $4.20, but I can't figure out why. Sandusky Inc. has the following costs when producing 100,000 units: Variable costs $400,000 Fixed costs 600,000 An outside supplier is interested in producing the item for Sandusky. If the ...
March 14, 2009 by John

Math
A 30% solution of fertilizer is to be mixed with a 60% solution of fertilizer in order to get 150 gallons of 50% solution. How many gallons of the 30% and the 60% solutions should be mixed. I really need help.
February 1, 2011 by Candice Watt

Algebra
The costs of doing business for a company can be found by adding fixed costs, such as rent, insurance, and wages, and variable costs, which are the costs to purchase the product you are selling. The portion of the company’s fixed costs allotted to this product is $300, and the...
August 4, 2008 by Kris

algebra
The costs of doing business for a company can be found by adding fixed costs., such as rent, insurance, and wage, and variable costs, which are the costs to purchase product you are selling. The portion of the company's fixed costs allotted to this product is $600, and the ...
May 22, 2012 by plz help

algebra
the costs of doing business for a company can be found by adding fixed costs, such as rent, insurance, and wages, and variable costs, which are the costs to purchase the product you are selling. The portion of the company's fixed costs allotted to this product is $600, and the...
May 22, 2012 by plz help

calculus
A box is constructed out of two different types of metal. The metal for the top and bottom, which are both square, costs $2/ft2. The metal for the four rectangular sides costs $3/ft2. Find the dimensions that minimize cost if the box has a volume 20 ft3. Top and bottom should ...
October 28, 2010 by Hard help plz

math (patterns)
Heres the problem: Winchester's local toy store sells items according to its own pricing system. A doll costs $10, a toy train costs $20, a cradle costs $20, a jumping jack costs $30, and a Tickle Me Elmo costs $50. Using the same system, how much does a drum cost? I know the ...
December 10, 2008 by Anonymous

econ/business
Last month, Sue, of Sue's Sandwiches, sold $3,000 worth of product (sandwiches and sodas) from her sidewalk cart to 300 customers. She spent $600 on the sandwich ingredients and buying the sodas wholesale. Her monthly costs are the following: Utilities = $60, Salary = $1,500, ...
November 20, 2013 by lola

finance
New project analysis You must evaluate a proposal to buy a new milling machine. The base price is $108,000, and shipping and installation costs would add another $12,500. The machine falls into the MACRS 3-year class, and it would be sold after 3 years for $65,000. The ...
September 4, 2007 by linda

economics
Suppose a company has the following costs: Labor $400 Equipment $300 Materials $100 A)What is the total accounting cost? B)What is the total economic cost? In general, accounting costs are the dollars paid for goods and services. In your example $800. Economic costs are ...
February 13, 2007 by Kelai

math
The fixed costs of oreparting a business are the costs include rent, fixed salaries, and costs of buying machinery. The variable costs of operating a business are the costs that change with the level of ouput. Variable costs include raw materials, hourly wages, and electricity...
February 19, 2010 by liz

Economics
Say you are the manager of a perfectly competitive firm selling a product. Your business is making a loss because total revenue is less than total costs. What would you do--shut down or continue to operate? Use hypothetical numbers to explain. Information you need to provide ...
November 9, 2011 by Michelle

accounting
This year , Kirby company sold 35,000 units of production at $16 per unit. Maunfactoring and selling the product required $120,000 of mixed manufacturing costs and $180,000 of fixed selling and administrative expenses. This years variable costs and expenses per unit were: ...
August 22, 2007 by damara

algebra
2. Biologists want to set up a station to test alligators in the lake for West Nile Virus. Suppose that the costs for such a station are $3000 for setup costs and $2.00 to administer each test. e. How many animals should be tested for the average cost to be $5.00 per animal?
August 3, 2010 by rj

Systems Analysis, Design, and Implementation
May anyone help me on this 1- what are the Disadvantages of Structure Analysis? 2- what are the Disadvantages of Object-Oriented Analysis? Thanks
November 17, 2011 by matt

Microeconomics
The marginal costs and prices of a purely competitive market system accurately measure: a. Both spillover costs and spillover benefits b. Spillover costs but not spillover benefits c. Spillover benefits but not spillover costs d. Neither spillover costs nor spillover benefits ...
November 29, 2006 by Linh

accounting
This year , Kirby company sold 35,000 units of production at $16 per unit. Maunfactoring and selling the product required $120,000 of mixed manufacturing costs and $180,000 of fixed selling and administrative expenses. This years variable costs and expenses per unit were: ...
August 22, 2007 by Damara

Managerial Economics
I am trying to understand how to variate between MC and MB using the theory of optimization the circumstance which a waste site could be made too clean. Note: Good answers are dispassionate and employ economic analysis. Draw a graph, put cost/benefits on the y-axis, % of waste...
May 25, 2007 by Sharon Williams

finance
New project analysis You must evaluate a proposal to buy a new milling machine. The base price is $108,000, and shipping and installation costs would add another $12,500. The machine falls into the MACRS 3-year class, and it would be sold after 3 years for $65,000. The ...
June 9, 2008 by GARY

Economics
Hi guys I need a hand please!! Whatever you can share would be helpful!! Thank you so much! Here is the question below: ‘Consumers maximize utility subject to a budget constraint. Firms maximize output subject to a cost constraint’. Outline how the analysis of the firm’s ...
October 27, 2006 by D

English
Section Five describes process analysis in detail. What is the main point of process analysis in writing? Why are the four basic steps of process analysis important? What happens if you skip a step?
October 31, 2011 by Samantha

Chemistry
The question is what is the molecular equation for acetic acid mixed with ammonia, sulfuric acid mixed with barium hydroxide, copper (II) sulfate mixed with hydrosulfuric acid, and copper (II) acetate mixed with hydrosulfuric acid. I've attempted some but for the last two i ...
March 16, 2010 by Bach

accounting
which of the following is never considered in incremental analysis? a. incremental revenue b.sunk cost c.incremental profit d. differential costs
December 9, 2010 by taneka

science(chem)
What would cause the peaks in a IR analysis to be smaller than they should be? My sample had the right peaks where they should be and they were the right shape but were shorter then they should be. Something different is what the y axis says on the IR analysis that they gave ...
March 28, 2008 by ~christina~

Principles of Accounting I
Deliverable Length: 5-10 PowerPoint slides / can include an Excel file for financial analysis Details: Choose a public company in the food industry. Analyze the financial statements and assess whether the financial performance has improved or declined year-over-year. Analysis ...
July 2, 2011 by sam

MAT 117 - ALGEBRA 2
The costs of doing business for a company can be found by adding fixed costs, such as rent, insurance, and wages, and variable costs, which are the costs to purchase the product you are selling. The portion of the company’s fixed costs allotted to this product is $195, and the...
July 26, 2011 by Anonymous

Data Management
This is a hard question as it has a diagram. Basically the diagram states: Victoria - Montreal costs $580 Victoria - Saskatoon costs $230 Victoria- Toronto costs $505 Saskatoon - Toronto costs $398 Toronto - Charlottetown costs $395 Toronto - Montreal costs $189 Montreal - ...
April 7, 2011 by Alicia

Pages: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Next>>

Search
Members