Monday
August 31, 2015

Posts by remina


Total # Posts: 2

college calculus
find a formula for the parabola with the points (-1,0), (3,0)and (0,-1)
February 8, 2012

finite math
Candy costing 1.25 per kilogram was mixed with candy costing 1.65 per kilogram to produce 10 kilograms of a candy mixture worth 1.40 per kilogram. find how may kilograms of each was used.
September 28, 2010

  1. Pages:
  2. 1

Members