Sunday
December 21, 2014

Posts by catalyst


Total # Posts: 1

algebra (word problem)
you are in charge of bringing snacks to a picnic. you decide to buy grapes and pretzels. the grapes are $2.39 per pound and the pretzels cost $1.89 a bag. you have $11 to spend. write an equation that models to different amounts of grapes and pretzels that you can buy. I think...
October 26, 2009

Pages: 1

Search
Members