Monday
April 21, 2014

Posts by Umm... Help?! :]


Total # Posts: 3

6th grade Ariththmetic/Math
Ah... I see... Thank you for the suggestion Ms. Sue.

6th grade Ariththmetic/Math
Well... I actually estimated that each person gets 1 pint each. Sorry for not including that... :]

6th grade Ariththmetic/Math
Janine is having seven friends over for breakfast. Of the eight people who will eating breakfast, six like orange juice bestm and two prefer grapefruit juice. Both kinds of juice cost $2.89 for a gallon, $2.09 for a quart, and $1.29 for a pint. How many of each size container ...

Pages: 1

Search
Members