Monday
July 28, 2014

Posts by Lisaraye


Total # Posts: 7

math
justin had $49 before spending y dollars on jeans. How much money remains

math
On the blueprint of Lauren's new office building, the scale is ¼ in. equals 1 ft. What will be the actual length of Lauren's office if it measures 4 in. long on the blueprint?

math
Find the unit price (cost for 1 ounce), to determine which is the best buy on pasta sauce? (1 qt = 32 oz). a) 1 qt for $1.29 b) 45 oz for $1.59 c) 48 oz for $1.79

geometry
a) Find m„£a b) Find m„£b.

math
the average speed,s,was between 120 and 140 mph

math
simplify 13-19 (2)(4)-8

math
The following scores were recorded on a 100-point examination: 95, 75, 76, 86, 96, 71, 68, 81, 95, 76, 69, 82, 93, 88, 94 Find the mean and median final examination scores. State the mode. Mode: Median: Mean:

Pages: 1

Search
Members