Sunday
August 31, 2014

Posts by Kael


Total # Posts: 2

middle school math
the friendly cleaners charged Laura $14.75 for 3 dresses and 2 blouses drycleane. The following week she pid $15.50 to have 4 dresss and 1 blouse drycleaned. What i the unit price per blouse, and unit price per dress?
February 26, 2010

middle school math
Andy paid $66 for 6 tulips and 18 roses. The next week,he bought 4 tulips and 7 roses for $29. What is the unit price for ea kind of flower? _______________, __________________
February 26, 2010

Pages: 1

Search
Members