Thursday
March 30, 2017

Post a New Question

Posts by Cherrel

Total # Posts: 3

math
A nut wholesalersells a mix of peanuts and cashews. He charges $2.80 per pound for peanuts and $5.30 per pound for cashews. If the mix of peanuts and cashwes is to sellfor $3.30 pre pount, how many pound each of the peanuts and cashews should be used to marke 100 pounds of mix...
April 19, 2015

English
Can someone give me some feedback on this compare and contrast essay that I have completed. Into day’s society, online social networking has provided a variety of advantages and disadvantages. The use of today’s technology results in an alternative to the traditional...
April 24, 2011

English
I had to write an compare and contrast essay, but somewhere down the line I got lost. Can someone help me please... Here's what I already have... Into day’s society, online social networking has provided a variety of advantages and disadvantages. The use of today’...
April 23, 2011

  1. Pages:
  2. 1

Post a New Question